LAJMI I FUNDIT:

Simeone feston në mënyrë të shëmtuar golin e Gimenez ndaj Juventusit

Simeone feston në mënyrë të shëmtuar golin e Gimenez ndaj Juventusit

Atletico Madridi e fitoi ndeshjen e parë ndaj Juventusit në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve.

Reklama

Golat për skuadrën nga Wanda Metropolitano i shënuan Jose Maria Gimenez (79′) dhe Diego Godin (83′).

Por, paska bukurin e golit të Gimenz ia prishi festa e Diego Simenos. Tekniku argjentinas nuk mbajti vetën dhe bëri një gjest të shëmtuar.

48-vjeçari njihet për karakterin e tij impulsiv, por me siguri do të dënohet nga UEFA.

Normalisht që pas ndeshjes e gjitha kjo ka shkaktuar një debat mes tifozëve në rrjetet sociale.

Tifozët e Atleticos i fishkëllejnë gjatë gjithë ndeshjes, Ronaldo i ngacmon duke i treguar se sa Liga të Kampionëve i ka të fituara
Lexo po ashtu Tifozët e Atleticos i fishkëllejnë gjatë gjithë ndeshjes, Ronaldo i ngacmon duke i treguar se sa Liga të Kampionëve i ka të fituara

Por, ende ka shumë për të arritur çerekfinalen, ky rezultat favorizon Atleticon, por edhe i jep shpresë Zonjës së Vjetër në Torino.

Ndeshja e kthimit në Juventus Stadium është më 12 mars. /Telegrafi/

Nuk ishte hera e parë që Simeone bën një gjest të tillë

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Trajneri i Çekisë thotë se në Air Albania do ta kenë ndeshjen më të vështirë deri më tani

Trajneri i Çekisë thotë se në Air Albania do ta kenë ndeshjen më të vështirë deri më tani

Ndërkombëtare
Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Ndërkombëtare
Australi, Francë, Turqi dhe Greqi - ish-mesfushori i Man Utd ndryshon katër skuadra brenda tetë muajve

Australi, Francë, Turqi dhe Greqi - ish-mesfushori i Man Utd ndryshon katër skuadra brenda tetë muajve

Ndërkombëtare
Nga ftesa e Malit të Zi te përballja me Dinamon në Ligën e Konferencës dhe objektivat në kampionat - Edvin Kuc rrëfehet për të gjitha

Nga ftesa e Malit të Zi te përballja me Dinamon në Ligën e Konferencës dhe objektivat në kampionat - Edvin Kuc rrëfehet për të gjitha

Romak Zeqiri
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Kalo në kategori