Diego Simeone ka lavdëruar lojtarët e tij për performancën e tyre në fitoren 2-1 në shtëpi kundër Osasunas të dielën në mbrëmje.

Goli i vonë i Luis Suarez i dha Atletico Madridit një fitore jetike në sfidën e tyre të titullit në La Liga.

“Ekipi bëri një paraqitje të shkëlqyeshme pas përpjekjeve kundër Osasunas”, ka thënë ai pas ndeshjes.

Dramë e vërtetë në La Liga: 12 minutat që ndryshuan garën për titull Dramë e vërtetë në La Liga: 12 minutat që ndryshuan garën për titull

“Ne kishim mundësi shënimi të golave, por nuk ishim klinikë deri në golin e Ante Budimir dhe ekipi u përgjigj”.

“Kur kishim më pak mundësi shënimi të golave, ishim klinikë dhe kur kishim më shumë ishim më pak klinikë”.

Shënon Suarez, Atletico me njërën dorë mbi titull Shënon Suarez, Atletico me njërën dorë mbi titull

“Kur bëmë një pushim, ajo që duhet të bënim ishte barazimi sepse atëherë do ta fitonim ndeshjen.

“Goli arriti shpejt dhe pastaj përfundimi i Luis Suarez , ai i një lojtari të shkëlqyeshëm. Suarez ka qenë larg golave, por ai ishte gjithmonë aty.

“Si mund t’ju them lojtarëve tani se po largohem nga Real Madridi” – Zidane reagon me nervozizëm kur pyetet për të ardhmen e tij “Si mund t’ju them lojtarëve tani se po largohem nga Real Madridi” – Zidane reagon me nervozizëm kur pyetet për të ardhmen e tij

“Ai na jep një status të shkëlqyeshëm dhe kush më mirë se ai di të vendosë një ndeshje?”, ka shtuar më tej Simeone.

Atletico Madridi luan në takimin e fundit ndaj Real Valladoldit dhe duhet të fitojë, duke mos shikuar se çfarë bënë Real Madridi në takimin me Villarealin. /Telegrafi/