LAJMI I FUNDIT:

I siguroi fitoren Cityt, Toure ka disa fjalë për Guardiolën

I siguroi fitoren Cityt, Toure ka disa fjalë për Guardiolën

Është rikthyer Yaya Toure në formacionin bazë dhe i ka siguruar një fitore të madhe Manchester Cityt.

Mesfushori afrikan shënoi dy gola në fitoren e Cityt 1-2 në udhëtim tek Crystal Palace.


Pas ndeshjes Toure ka folur për këtë takim, ndërsa ka thënë se e ka ditur që Guardiola do të kishte nevojë për të.

“Jam shumë i lumtur që më në fund po luaj pas gjithë këtyre muajve pa luajtur”, deklaroi Yaya Toure.

“Manchester City është shumë i rëndësishëm për mua ashtu siç shokët e skuadrës. Gjithmonë e kam mbështetur klubin edhe pse nuk kam luajtur, gjithmonë iu jam gëzuar fitoreve dhe jam hidhëruar pas humbjeve”.

“Isha i përgatitur që një ditë Guardiola do të kishte nevojë për mua dhe jam i lumtur me golat edhe pse kisha edhe pak fat. Ndaj Palace ishte ndeshje e mirë dhe jemi të lumtur për fitoren”, deklaroi Yaya Toure. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë

"Ky është qëllimi im personal" - Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

Serie A
Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Bundesliga
Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Premier League
Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

La Liga
Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Sport
Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Përfaqësuesja e Kosovës
Kalo në kategori