LAJMI I FUNDIT:

Si u morën peng kosovarët në Durrës dhe qëndruan të mbyllur në garazhë për 45 minuta?

Si u morën peng kosovarët në Durrës dhe qëndruan të mbyllur në garazhë për 45 minuta?

Në lagjen 13-të Bashkisë së Durrësit, për plot 45 minuta ishin marrë pengë katër pushues nga Kosova.

Kjo me pretekstin se të njëjtit nuk kishin paguar banesën të cilën sipas pronarit e kishin rezeveruar online.

Pronari Dritan Kuçaj, 48 vjeç dhe Nexhmi Xhili, 49 vjeç pas denoncimit të kosovarëve u futën në pranga teksa ngjarja nisi kur pushuesve nuk iu pëlqyen kushtet që ofronte apartamenti.


“Këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, dyshohet se i kanë hequr lirinë përreth 45 minuta, duke i mbajtur në garazhin e banesës, katër shtetasve nga Kosova, të cilët ishin akomoduar për pushime në një shtëpi pushimi në pronësi të shtetasit Dritan Kuçaj me pretendimin se nuk kishin kryer pagesën për akomodimin” informoi policia e Durrësit ditën e djeshme.

Në deklaratën e kosovarëve për policinë thuhej se ata nuk u pajtuan me çmimin që ofronte Kuçaj dhe të njëjtit vendosën që të ikin.
Nga raportimet e medieve në Shqipëri thuhet se më pas pronari iu kërkoj pushuesve pagesën gjë të cilën këta të fundit refuzuan ta bëjnë.

Më pas i njëjti i kishte kërcënuar bashkë me Nexhmi Xhilin duke i mbyllur për 45 minuta në garazhën e banesës. Kosovarët nga aty kishin njoftuar policinë dhe të njëjtit kishin arritur t’i prangosin Kuçajn dhe Xhilin.

“Fillimisht erdhëm për të pushuar në një hotel pranë pallatit, por nuk kishin vende të lira. Në kushte të tilla kërkuam apartament dhe vizituam apartamentin e Kuçajt, por nuk na pëlqeu çmimi dhe kushtet të cilat ofronin, prandaj vendosëm të iknim. Kuçaj nisi të na kërkonte pagesë, por ndërkohë ne nuk kemi fjetur dhe përdorur apartamentin që ta paguanim dhe rezervimet mund të anulohen dhe në moment të fundit. Kështu zbritëm nëpërmjet parkimit dhe aty na ulën qepenin e parkimit me një pult dhe nuk mund ta hapnim“, kanë thënë ata.

Ndryshe pretendon pronari i apartamentit Dritan Kucaj. Në dëshminë e tij në polici Kucaj thotë se “Është dëm ekonomik”.

Rzervimi ka qënë i kryer dhe nëse klienti ikën, ai largon dhe klientë të tjerë, të cilët kërkojnë dhoma.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme.

Në trend Lajme

Më shumë
Hoxhaj: Kriminelët serbë nga veriu i Kosovës, të përfshirë në planet e vrasjes së Gjukanoviqit

Hoxhaj: Kriminelët serbë nga veriu i Kosovës, të përfshirë në planet e vrasjes së Gjukanoviqit

Lajme
Sveçla dënon sulmin që ndodhi në një lokal në veri: Rendi e ligji do të triumfojnë me çdo kusht mbi terrorin

Sveçla dënon sulmin që ndodhi në një lokal në veri: Rendi e ligji do të triumfojnë me çdo kusht mbi terrorin

Lajme
Këto janë 10 plazhet më të bukura shqiptare sipas revistës

Këto janë 10 plazhet më të bukura shqiptare sipas revistës "Condé Nast Traveler"

Lajme
Jo temperaturat, por çmimet 'përvëluese' boshatisin plazhet në Shqipëri

Jo temperaturat, por çmimet 'përvëluese' boshatisin plazhet në Shqipëri

Lajme
Haradinaj: Gjithçka që ndërton Kurti është në themelet e tjetërkujt

Haradinaj: Gjithçka që ndërton Kurti është në themelet e tjetërkujt

Lajme
Temperaturat deri 39 gradë Celisus në javën e tretë të korrikut, IHMK bën apel për kujdes

Temperaturat deri 39 gradë Celisus në javën e tretë të korrikut, IHMK bën apel për kujdes

Lajme
Kalo në kategori