Tottenham e ka emëruar në krye të skuadrës, Jose Mourinhon, pasi e shkarkoi Mauricio Pochettinon.

Mourinho ka fituar 25 trofe të ndryshëm me Porton, Interin, Chelsean, Real Madridin dhe Manchester Unitedin.

Por sot Mourinho e ka marr një skuadër që është në vendin e 14-të.

‘Special One’ nga tani ka filluar të mendojë për dy afatet e ardhshme kalimtare.

Por si do të duken Spurs në sezonin tjetër? GIVEMESPORT ka vendosur të argëtohen pak dhe të parashikojë edhe blerjet që do të bahen nga klubi.

Më poshtë e gjëni një formacion me yjet aktual dhe ata që mund të vijnë.

Portier | Paulo Gazzaniga

Mbrojtës i djathtë| Youcef Atal

Qendër-mbrojtës| Dayot Upamecano

Qendër-mbrojtës | Davinson Sanchez

Mbrojtës i mjatë| Ryan Sessegnon

Mesfushor | Eric Dier

Mesfushor | Tanguy Ndombele

Mesfushor | Bruno Fernandes

Sulmues krahu | Gareth Bale

Sulmues krahu | Son Heung-min

Sulmues | Harry Kane

Formacioni

/Telegrafi/