LAJMI I FUNDIT:

Si mund të dështojë transferimi i Jude Bellingham te Real Madridi

Si mund të dështojë transferimi i Jude Bellingham te Real Madridi

Borussia Dortmundi po përballet tani me një situatë të njëjtë si ajo e ditës së fundit të afatit kalimtar të verës së kaluar, kur Jude Bellingham nuk dihej se a do të qëndronte në Signal Iduna Park apo jo. Ndërsa vëmendja tani në mënyrë të pashmangshme kthehet në të ardhmen e tij, ka gjithashtu shqetësime serioze për gjurin e tij të djathtë, me raportimet që sugjerojnë se ai do të detyrohet t’i nënshtrohet një operacioni këtë verë, pikërisht në atë në të cilin Real Madrid e ka bërë atë objektivin e tyre kryesor të transferimit.

Reklama

Bellingham afër marrëveshjes me Los Blancos

19-vjeçari ishte një zëvendësues i papërdorur pasi shokët e tij të skuadrës u penguan në një barazim kundër Mainz për të fituar titullin, që shkoi më pas në duart e Bayern Munichut. Dortmundi nuk ka komentuar për lëndimin e tij, i cili ka vënë alarmin në Angli dhe madje mund të rrezikojë transferimin e tij në Madrid, i cili është finalizuar pas disa muajsh bisedimesh.

Javë e madhe për familjen Bellingham: Jude dhe Jobe pritet t'i kompletojnë transferimet
Lexo po ashtu Javë e madhe për familjen Bellingham: Jude dhe Jobe pritet t'i kompletojnë transferimet

Ylli i Dortmundit mund të mungojë në ndeshjet kualifikuese të Anglisë për Euro 2024

Sipas Daily Mail, Bellingham është në rrezik serioz për të humbur dy ndeshjet kualifikuese të Anglisë për Euro 2024 në qershor dhe mund të duhet të kalojë nën thikë. Selektori Gareth Southgate e përfshiu mesfushorin në listën e tij për ndeshjet kundër Maltës më 16 qershor dhe Maqedonisë së Veriut më 19 qershor, por duket se ai do të detyrohet të tërhiqet përpara se skuadra të takohet në fundjavën e 10 dhe 11 qershorit.

Terzic është i shqetësuar për mungesën e Bellingham në Dortmund

Ndërkohë, pak po shfaqet në Gjermani për situatën e tij. Siç u përmend, Dortmundi ka refuzuar të komentojë, ndërsa trajneri Edin Terzic ka dhënë shpjegimin e mëposhtëm për mungesën e Bellingham të shtunën: “Më dukej mjaft mirë, por ai m’u afrua disa orë para ndeshjes dhe më tha privatisht se nuk ishte 100 për qind gati për të ndihmuar ekipin dhe se do të ishte më mirë nëse dikush tjetër do të luante në vend të tij. Ai ka punuar shumë në ditët e fundit për të qenë në fushë. Por, ai nuk u ndje mirë as në ngrohjen para ndeshjes”.

Kroos konfirmon rinovimin me Real Madridin ndërsa zbulon se një bashkëlojtar po largohet nga Bernabeu
Lexo po ashtu Kroos konfirmon rinovimin me Real Madridin ndërsa zbulon se një bashkëlojtar po largohet nga Bernabeu

Kujdes apo diçka më serioze?

Sigurisht, ka pasur teori të shumta për atë që po ndodh realisht, nga spekulimet se Bellingham nuk donte të rrezikonte në përkeqësimin e lëndimit të tij për të siguruar që kalimi i tij te Real Madrid do të vazhdonte akoma, deri tek raportimet se operacioni është i afërt.

Fakti që Dortmundi është i listuar në bursë mund të jetë edhe një faktor. Modeli financiar i klubit është ai i shitjes së lojtarëve të tyre për para të mëdha çdo verë ( Erling Haaland, Jadon Sancho, Christian Pulisic, Pierre-Emerick Aubameyang, Ousmane Dembele) dhe Bellingham është ai njeri në 2023.

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese
Lexo po ashtu Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Gjunjët e Bellingham janë shkak për shqetësim

Kjo nuk është hera e parë këtë sezon që një nga gjunjët e Bellingham është nën vëzhgim. Që nga Kupa e Botës, anglezi ka luajtur me një fashë në gjurin e majtë. Vetë lojtari ka hedhur poshtë frikën për një problem serioz, duke pretenduar se thjesht e ka bërë të ndihet më mirë. Megjithatë, është gjuri tjetër ai që tani është shkak për shqetësim.

Me sa duket, edhe Anglia është e shqetësuar, pra çfarë do të thotë kjo për Real Madridin? Nëse ai përfundimisht detyrohet t’i nënshtrohet një operacioni, a mund të vonohet apo edhe të rrezikohet kalimi i tij në Estadio Santiago Bernabeu? /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Boks
Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

La Liga
Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ndërkombëtare
Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Bundesliga
Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Kalo në kategori