LAJMI I FUNDIT:

Si Lucas Paqueta dhe Luiz Henrique i bënë me para miqtë e tyre në Brazil: Të dy morën karton të verdh në të njëjtën ditë – rasti po hetohet

Si Lucas Paqueta dhe Luiz Henrique i bënë me para miqtë e tyre në Brazil: Të dy morën karton të verdh në të njëjtën ditë – rasti po hetohet

Mesfushori i West Ham, Lucas Paqueta është duke u hetuar nga FA për shkelje të mundshme të basteve, duke stopuar transferimin e tij te Manchester City, që ishin të gatshëm të ofron deri në 80 milionë euro për kartonin e tij.

Interesi i kampionëve të Ligës Premier për lojtarin u rrit pas një dëmtimi të Kevin De Bruyne kundër Burnley dhe mungesa pritet të jetë e gjatë.

Megjithatë, të premten doli se bisedimet për transferimin e tij kanë dështuar për shkak të çështjeve ‘konfidenciale’. Më vonë u raportua se braziliani është subjekt i një hetimi të FA lidhur me akuzat për baste në futboll.

Kalimi i Paquetas te Man City në pritje - nisin hetimet kundër brazilianit për baste të paligjshme
Lexo po ashtu Kalimi i Paquetas te Man City në pritje - nisin hetimet kundër brazilianit për baste të paligjshme

Sipas gazetës braziliane Globo, hetimi përqendrohet rreth një basti të vënë në ndëshkimin e 25-vjeçarit në barazimin 1-1 të Ëest Ham me Aston Villan më 12 mars.

Paqueta mori një karton të verdhë në minutën e 70-të pasi ndërhyri në John McGinn.

Sipas mediave braziliane, shumë llogari u hapën në Brazil nga njerëz të besuar duke vënë baste në kartonin e verdhë të Paquetas dhe sulmuesit të Real Betis, Luiz Henrique, gjë që ndodhi.

“Analiza fillestare tregoi se atë ditë u krijuan disa llogari të reja në Betway, me bast vënësit që depozitonin shumën maksimale të lejuar”.

“Këto llogari vënë bast për të rritur fitimet vetëm në dy mundësi të bashkangjitura: ata do të merrnin paratë vetëm nëse Paqueta do të merrte karton të verdhë kundër Aston Villas dhe nëse sulmuesi Luiz Henrique i Real Betis, do të merrte një karton kundër Villarrealit, në të njëjtën ditë, më 12 mars”, shkruajnë media braziliane.

Villarreal-Real Betis gjithashtu përfundoi në barazim 1-1, me Luis Henrique që hyri në lojë në pjesën e dytë dhe mori një karton të verdhë.

Luiz Henrique, sulmuesi i Real Betis

Daily Mail ka raportuar se hetimi për Paquetan përqendrohet në bastet që janë vendosur në Brazil.

Lojtari ka mohuar se ka qenë pjesë e kësaj skeme ku janë fituar shumë para. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Aguero po i kthehet futbollit - mori licencën e kardiologut dhe iu bashkua ish-skuadrës

Aguero po i kthehet futbollit - mori licencën e kardiologut dhe iu bashkua ish-skuadrës

Ndërkombëtare
Pas dënimit të madh me burg, Dani Alves merr një goditje të rëndë edhe nga Barcelona

Pas dënimit të madh me burg, Dani Alves merr një goditje të rëndë edhe nga Barcelona

La Liga
Tre gjigantët e Ligës Premier e duan Simone Inzaghin

Tre gjigantët e Ligës Premier e duan Simone Inzaghin

Ndërkombëtare
Zidane tregon emrat e dy trajnerëve prej të cilëve ka mësuar shumë

Zidane tregon emrat e dy trajnerëve prej të cilëve ka mësuar shumë

La Liga
Ylli i Arsenalit është 'i pakënaqur' në Emirates dhe mund të largohet edhe nëse fiton Ligën Premier

Ylli i Arsenalit është 'i pakënaqur' në Emirates dhe mund të largohet edhe nëse fiton Ligën Premier

Premier League
Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori