LAJMI I FUNDIT:

Si iu mohua Real Madridit fitorja për një sekondë – Bellingham u ndëshkua me karton të kuq për protesta

Si iu mohua Real Madridit fitorja për një sekondë – Bellingham u ndëshkua me karton të kuq për protesta

Gjyqtari Gil Manzano kishte dhënë shtatë minuta shtesë, në përballajen mes Valencias dhe Real Madridit që u mbyll 2-2, por me shumë protesta nga mbretërit në fund.

Zhvillohej minuta e 99-të, kur Brahim Diaz harkoi në zonë, duke gjetur Jude Bellinghamin që shënoi gol.


Por sa ishte shkëputur topi nga këmba e Diaz, gjyqtari Manzano fishkëlloi përmbylljen e ndeshjes, gjë që shkaktoi shumë protesta.

Jude Bellingham mori karton të kuq pas ankesave të shumta drejt Manzanos me anglezin që ishte qartësisht i tërbuar për vendimin e tij, duke mos ia numëruar golin.

Realisht Gil Manzano zgjodhi kohën më të keqe të mundshme për t’i dhënë fund ndeshjes.

Ndeshja përfundoi në barazim 2-2 dhe Bellingham do të humbasë ndeshjen e radhës në La Liga kundër Celta Vigos, ndoshta edhe më shumë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë ndodhi me të vërtetë me Evan N'Dickan e Romës pasi ra pa ndjenja në fushë, dalin detaje të tjera nga rasti që tronditi Italinë

Çfarë ndodhi me të vërtetë me Evan N'Dickan e Romës pasi ra pa ndjenja në fushë, dalin detaje të tjera nga rasti që tronditi Italinë

Serie A
Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

Bundesliga
Graniti feston me familje, babai i tij ka disa fjalë për Xabi Alonson

Graniti feston me familje, babai i tij ka disa fjalë për Xabi Alonson

Bundesliga
Deklaratë e madhe nga Xabi Alonso pas shpalljes kampion me Leverkusenin në Bundesliga

Deklaratë e madhe nga Xabi Alonso pas shpalljes kampion me Leverkusenin në Bundesliga

Bundesliga
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
Granit Xhaka vihet në siklet nga Frimpong kur ia bën pyetjen për Arsenalin

Granit Xhaka vihet në siklet nga Frimpong kur ia bën pyetjen për Arsenalin

Bundesliga
Kalo në kategori