LAJMI I FUNDIT:

Si duken sot 14 modelet ikonike të viteve të ‘90

Si duken sot 14 modelet ikonike të viteve të ‘90

Në vitet ‘90, ato tronditën pistën, na buzëqeshën nga kopertinat e revistave dhe ishin pjesëmarrëse në shumë reklama e video muzikore.

Reklama

Helena Christensen, Kate Moss, Stephanie Seymour dhe Elle Macpherson janë vetëm disa emra që u bënë legjendat e vërteta dhe ikonat e bukurisë që atëherë. Koha fluturon por supermodelet e viteve ‘90 duken ende të mrekullueshme sot, dhe fotografitë e tyre e dëshmojnë më shumë se çdo fjalë.

Bright Side ka ndarë disa fotografi të mbretëreshave të bukurisë që na frymëzuan tre dekada më parë.

Stephanie Seymour

Helena Christensen

Tyra Banks

Christy Turlington

Naomi Campbell

Linda Evangelista

Kate Moss

Cindy Crawford

Elle Macpherson

Heidi Klum

Claudia Schiffer

Eva Herzigová

Karen Mulder

Shalom Harlow

/Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Olta Gixhari shfaqet tërë shkëlqim në paraqitjen nga bregdeti

Olta Gixhari shfaqet tërë shkëlqim në paraqitjen nga bregdeti

Magazina
Mediat angleze shkruajnë për modelen nga Kosova - Franceska Murati, refugjatja që dikur bullizohej në shkollë u shpall

Mediat angleze shkruajnë për modelen nga Kosova - Franceska Murati, refugjatja që dikur bullizohej në shkollë u shpall "Mis Central London"

Magazina
E njohur për figurën e admiruar trupore, Ana Kabashi josh në pozat me bikini

E njohur për figurën e admiruar trupore, Ana Kabashi josh në pozat me bikini

Magazina
Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Magazina
Oriola Marashi shfaqet provokuese gjatë realizimit të kampanjës së re për

Oriola Marashi shfaqet provokuese gjatë realizimit të kampanjës së re për "Guess"

Magazina
Oriola Marashi mahnit me linjat trupore në bikini

Oriola Marashi mahnit me linjat trupore në bikini

Magazina
Kalo në kategori