LAJMI I FUNDIT:

Si duken aktorët e “Game of Thrones” në jetën reale? (Foto)

Si duken aktorët e “Game of Thrones” në jetën reale? (Foto)

Seriali “Game of Thrones” është pa diskutim një prej serialeve që ka pushtuar të gjithë botën.

Si i tillë, edhe aktorët në film tashmë gëzojnë popullaritet të madh, ndonëse duken krejtësisht ndryshe në jetën reale, nga ç’jemi mësuar t’i shohim në seria.

Bright Side ka sjell një listë me personazhet tuaja të preferuara të këtij seriali, për të parë se si ata duken pa plagët dhe kostume të përpunuara, transmeton Telegrafi.

Le të hedhim një sy!

Cersei Lannister – Lena Headey

Në jetën e vërtetë kjo aktore zeshkane duket të jetë e kundërta e Cersei Lannister flokëverdhë. Por ka diçka që nuk mund ta mohojmë – Lena Headey është një grua jashtëzakonisht e bukur si brenda, ashtu edhe jashtë ekranit.

Jon Snow – Kit Harington

Jemi aq të lumtur që Jon Snow është kthyer! A nuk është ai mumja më e bukur që keni parë ndonjëherë? Në jetën reale Kit Harington duket tamam si karakteri i tij me flokë të gjata të “Game of Thrones”.

Reklama
Daenerys Targaryen – Emilia Clarke

Daenerys Targaryen, e njohur edhe si Khaleesi, është bërë një nga personazhet qendrore në seri. Emri i aktores që luan karakterin është Emilia Clarke, dhe megjithëse ajo nuk ka flokë platini të Dannyt në jetën reale, ajo pa dyshim është një nga yjet më të nxehta në planet.

Melisandre – Carice van Houten

Tani e dimë se si duket Melisandre, e njohur si “Gruaja e Kuqe”. Por në jetën reale aktorja holandeze Carice van Houten nuk ka nevojë për një gjerdan magjik që të duket e re dhe e bukur gjatë gjithë kohës.

Arya Stark – Maisie Williams

Arya përshkruhet si një vajzë e zonja, e cila zotëson aftësi të shkëlqyera në luftimet me shpatë. Ajo luhet Maisie Williams, një adoleshente e cila di se si të grimohet, të rregullojë flokët dhe të jetë një ‘stuhi’ e kuqe.

Reklama
Sandor Clegane – Rory McCann

Magjia e kozmetikës! Shenja e madhe që karakterizon The Hound zhduket kur Rory McCann, aktori që e luan atë, shfaqet në tapetin e kuq. Rory duket bukur, a nuk mendoni dhe ju kështu?

Margaery Tyrell – Natalie Dormer

Ambiciozja Margaery Tyrell luhet nga Natalie Dormer. Aktorja elegante dhe e shkathët, e cila e ka rruar gjysmën e kokës së saj për rolin e Cressidas në “Game of Thrones”: Mockingjay, është po aq e bukur dhe e patundueshme edhe në jetën reale.

Brienne de Tarth – Gwendoline Christie

Kush tha se gratë e gjata atletike nuk mund të jenë femërore? Shembulli i përsosur është Gwendoline Christie, aktorja që luan Brienne of Tarth, e cila duket absolutisht e bukur.

Samwell Tarly – John Bradley-West

Në jetën reale, John Bradley-West është po aq i adhurueshëm sa karakteri i tij, shoku më i mirë Jon Snow, Samwell Tarly.

Reklama
Ramsay Bolton – Iwan Rheon

Iwan Rheon është bërë i famshëm për portretizimin e tij të shquar dhe bindës i të keqit Ramsay Bolton, një nga mëkatarët më të egër të serisë. Aktori i talentuar është gjithashtu një muzikant i suksesshëm dhe lëshoi albumin e tij të parë vitin e kaluar. Shikoni një nga këngët e tij këtu.

Brandon Stark – Isaac Hempstead Wright

Ai ishte ky djalosh i bukur dhe pastaj – bum! – Ne e shohim atë të gjithë të rritur në sezonin e gjashtë. Isaac Hempstead Wright (Bran Stark) është tani 17 vjeç.

Sansa Stark – Sophie Turner

A e dini se Sophie Turner është natyrisht një bjonde? Bukuria me sy të gjelbër duhet të ngjyrosë flokët e saj të kuqe për rolin e saj si vajza e vërtetë e lindur nga Eddard Stark, Sansa, dhe duket shumë më e lumtur në jetën reale.

Reklama
Joffrey Baratheon – Jack Gleeson

Pamja e Jack Gleeson për mbretin e keq Joffrey ishte aq bindës saqë njerëzit filluan ta fyejnë atë në rrugë. Në jetën reale, Jack nuk është vetëm një aktor i shkëlqyer, por edhe një person super i këndshëm dhe i mirë.

Khal Drogo – Jason Momoa

Khal nuk duket shumë ndryshe në jetën reale. Ai mban qëndrimin e djalit të tij të keq, mjekrën e tij dhe ndjeshmërinë e tij.

Jaqen H’ghar – Tom Wlaschiha

Miku ose armiku i Arias … ende nuk jemi të sigurt, por ky karakter misteriozisht na bën të mahnitur. Tom Wlaschiha portretizon njeriun pa fytyrë Jaqen H’ghar dhe preferon qartë një stil më të sofistikuar në jetën reale. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Bruno: Të gjithë banorët e Big Brother VIP Kosova janë paguar

Bruno: Të gjithë banorët e Big Brother VIP Kosova janë paguar

Magazina
Georgina Rodriguez zbulon vendin më të pazakontë ku ka kryer marrëdhënie seksuale me Cristiano Ronaldon

Georgina Rodriguez zbulon vendin më të pazakontë ku ka kryer marrëdhënie seksuale me Cristiano Ronaldon

Magazina
Luiz Ejlli e thotë në Big Brother VIP Albania: Kam tentuar të bëj vetëvrasje

Luiz Ejlli e thotë në Big Brother VIP Albania: Kam tentuar të bëj vetëvrasje

Magazina
Granit Xhaka uron bashkëshorten për ditëlindje: Pas një burri të suksesshëm gjithmonë fshihet një partnere e mrekullueshme

Granit Xhaka uron bashkëshorten për ditëlindje: Pas një burri të suksesshëm gjithmonë fshihet një partnere e mrekullueshme

Magazina
Kujtim nga Big Brother - 'Ciao Berto' mirëpret në fabrikë finalistin Artan Thaçi: Si u jetësua kolltuku i dizajnuar në dedikim për Cimën

Kujtim nga Big Brother - 'Ciao Berto' mirëpret në fabrikë finalistin Artan Thaçi: Si u jetësua kolltuku i dizajnuar në dedikim për Cimën

Butrint Avdyli
“Shko vishu se na mbyte” - Luizi mahnitet nga dukja e Jorit teksa e ‘ngacmon’ gjatë sfilatës

“Shko vishu se na mbyte” - Luizi mahnitet nga dukja e Jorit teksa e ‘ngacmon’ gjatë sfilatës

Magazina
Kalo në kategori