Kur shikojmë filma horror, jo vetëm që kemi frikë nga tinguj të papritur dhe efektet speciale, por edhe nga pamja e përbindëshave.

Ata godasin frikën në zemrat tona, na japin adrenalinë, dhe nganjëherë edhe ne ndjehemi të lodhur prej tyre. Por në jetën reale, aktorët që luajnë ata përbindësha nuk duken si ata.

Si duken aktorët tanë të preferuar nga filmi i "Titanikut" pas 20 viteve? (Foto) Si duken aktorët tanë të preferuar nga filmi i "Titanikut" pas 20 viteve? (Foto)

Bright Side mblodhi disa aktorë, për të treguar se si duken personazhet e famshme nga filmat horror në jetën reale, transmeton Telegrafi.

Roli: Pennywise Clown Dancing -Aktori: Bill Skarsgard, filmi “She”, 2017

Bill Skarsgard ka qenë në filmin “The Divergent Seria: Allegiant” dhe “Anna Karenina”, por ai u bë me të vërtetë i famshëm pas rolit të Kllounit të Frikshëm ‘Pennywise’ në filmin më e famshëm “It”. Gjatë xhirimeve, Bill ishte aq i mirë në rolin e tij sa ai bëri gjysmën e zërave të fëmijëve të frikshëm.

Roli: Mama – Aktori: Javier Botet, filmi “Mama”, 2013

Njerëzit ndonjëherë e quajnë Javier Botet “Njeriu i Efekteve Speciale”, sepse ai mund të luajë role që askush tjetër nuk mund t’i bëjë. Ai luajti demonët në “Crimson Peak”. Ai gjithashtu ishte një mumje e tmerrshme në “REC”. Kështu që herën tjetër kur shikoni një film horror, shikoni nga afër përbindëshat – ndoshta një prej tyre është Javier Botet.

Roli: Dren – Aktorja: Delphine Chanéac, filmi: “Splice”, 2009

Aktorja franceze, modelja dhe shkrimtarja Delphine Chanéac ishte jashtëzakonisht popullore pas publikimit të filmit “Splice” në vitin 2009. Ajo madje e rruajti kokën për këtë rol.

Roli: Samara – Aktorja: Bonnie Morgan, filmi: “Unaza”, 2016

Aktorja Bonnie Morgan ishte akrobate në të kaluarën, kështu që ishte shumë e lehtë për të që të luante rolin e Samaras në filmin “Rings”. Interesante, ajo ishte gjithashtu një person marifet në skenën e frikshme të “The Ring 2”. Megjithatë, ajo nuk u përmend në kastin e aktorëve të filmit.

Roli: Kreu i Piramidës – Aktori: Roberto Campanella, filmi: “Silent Hill”, 2006

Aktori dhe koreografi Roberto Campanella luajti jo vetëm rolin e Shefit të Piramidës, por edhe Colin The Janitor në filmin “Silent Hill”. Ai gjithashtu koordinonte lëvizjet e të gjitha krijesave dhe menaxhoi aktorët që i luanin.

Roli: Këmba – Aktori: Jonathan Breck, filmi: “Jeepers Creepers”, 2001

Jonathan Breck është i njohur jo vetëm si aktor i filmit dhe i teatrit, por edhe si regjisor dhe producent filmi. Në vitin 2004, ai redaktoi filmin “Dreamland”, dhe filmi u publikua në vitin 2005.

Roli: Michelle Crane – Aktorja: Danielle Bisutti, filmi: “Hidden 2”, 2013

Kjo aktore amerikane luajti në seri të tilla televizive si “Cold Case”, “The O.C” dhe “Bones”. Ajo gjithashtu luajti në më shumë se 40 filma. Për momentin, Bisutti vazhdon të luajë rolet e filmave dhe të shkruajë këngë për filma.

Roli: Jether Polk — Aktori: Finn Wittrock, filmi: American Horror Story, 2011

Finn Wittrock u bë popullor falë rolit të Damon Miller në operacionin e ABC-së në filmin e njohur “All My Children”. Në vitin 2014, ai filloi të luajë në ‘American Horror Story’. Ju mund ta shihni atë në rolet e Jether Polk, Dandy Mott dhe Tristan Duffy.

Roli: Twisty the Clown – Aktori: John Carroll Lynch, filmi: “American Horror Story, 2011,

John Carroll Lynch filloi karrierën e tij si aktor teatri, por në vitet 1990 ndryshoi drejtimin drejt industrisë së filmave. Ai luajti në filma të tillë si “Zodiac”, “Mozart” dhe “Gothika”.

Roli: Mary Shaw – Aktori: Judith Roberts, filmi: “Dead Silence”, 2006

Judith Anna Roberts filloi karrierën e saj në filmin ‘Eraserhead’ të David Lynch. Megjithatë, ajo u bë vërtet e njohur pas rolit të Mary Shaw.

Roli: Zombie – Aktorja: Xan Angelovich, filmi: “The Walking Dead”, 2010

Xan Angelovich bukur luajti rolin e një mumje të etur për gjak në “The Walking Dead”. Tani ajo është një model.


Roli: Nusja në të zeza – Aktori: Tom Fitzpatrick, filmi: “Hidden”, 2015

Tom Fitzpatrick është aktori që ka luajtur “Nusen e tmerrshme në të zeza”, si dhe shumë karaktere të ndryshme në seritë e filmave “Hidden”.

Roli: Bonus: Joker – Aktori: Jared Leto, filmi: Skuadra Suicide, 2016

Këngëtari i famshmëm Jared Leto është gjithashtu një aktor i madh. Ai madje fitoi një Oskar për rolin e tij në “Dallas Buyers Club”, ku luajti së bashku me Matthew McConaughey. Në vitin 2016, Jared Leto luajti rolin e ‘The Joker’ në “Skuadrën Suicide”. Fansat e komikëve ishin të hutuar nga imazhi i ‘The Joker’ në fillim, por m1% pas u afeksionuan pas rolit të tij në film. Për fat të keq, ai kishte një rol shumë të vogël. /Telegrafi/