0Shares

Sytë e të gjithëve ishin të mërkurën mbrëma në Monaco, ku vëzhgues nga shumë kube të Evropës erdhën të shikonin nga afër lojtarët e kësaj skuadre.

Juventusi imponoi lojën e saj në Stade Louis II, duke fituar me rezultat 2-0.

Por si u paraqitën lojtarët e skuadrës franceze?

Sportsmail ka nxjerr skuadrat e interesuara dhe paraqitjet e lojtarëve më të mirë.

Tiemoue Bakayoko (mesfushor, 22 vjeç)

Skuadra e interesuar: Chelsea

Si u paraqit? Afër të shënonte një gol në pjesën e parë pas një harkimi nga Thomas Lemar, por nuk gjuajti mirë. Ai luajti me një maskë në kokë, gjë që nuk i pëlqeu fare.

Thënë të drejtën nuk luajti mirë dhe humbi topin në golin e dytë. U zëvendësua në minutën e 65-të.

Plus apo minus? Minus. Antonio Conte nuk është bindur nga paraqitja e tij.

Fabinho (Mesfushor/Mbrojtës i djathtë, 23 vjeç)

Skuadrat e interesuara: Manchester United, Barcelona

Si u paraqit?  Braziliani nuk arriti ta imponojë vetën e tij përballë Claudio Marchisios, dhe dështoi ta ndjekë lojtarin në golin e parë të Gonzalo Higuain.

Plus apo minus? Minus. Ishte nata më e keqe për të në këtë sezon.

Thomas Lemar (Mesfushor sulmues/ anësor, 21 vjeç)

Skuadrat e interesuara: Tottenham Hotspur, Chelsea

Si u paraqit?: Ai ishte i rrezikshëm në disa raste. Harkimi i mirë me kokë që mund të shënohej gola dhe një pasim për Kylian Mbappe që shkoi huq.

Plus apo minus? Mund të jetë lojtari më i mirë te Monaco, por u zëvendësua në minutën e 65.

Kylian Mbappe (Sulmues/ anësor, 18 vjeçar)

Klubet e interesuara: Real Madrid, Barcelona, Chelsea, Arsenal

Si u paraqit? Humbi shumë raste, por ishte nga të paktit që u mundua, por kishte përballë një super Buffon. Kishte shkëlqim dhe kreativitet në pjesën e parë, në të dytën nuk u dukë.

Plus apo minus?  Kjo ishte loja e tij e parë në këtë nivel dhe ishte dëshpëruese paksa. Por ai është vetëm 18 vjeç dhe nuk mund ta dërgojë i vetëm një skuadër në finale të Ligës së Kampionëve.

Djibril Sidibe (Mbrojtës i krahëve, 24 vjeç)

Skuadrat e interesuara: Arsenal, Chelsea

Si u paraqit? Ai u la në krahun që nuk është më i forti i tij në mungesë të Benjamin Mendy. Të dy golat e Juventusit erdhën nga ai krahë.

Plus apo minus?  Minus. U tregua se nuk është gati për ndeshjet e mëdha.

Bernardo Silva (Mesfushor sulmues /anësor, 22 vjeç)

Skuadrat e interesuara: Manchester United, Barcelona, Real Madrid

Si u paraqit? I padukshëm në pjesën e parë. Një pasim të bukur për Falcaon në pjesën e dytë. Mori edhe ai një pasim nga Joao Moutinho, por nuk shënoi. U zëvendësua 10 minuta para përfundimit.

Plus apo minus? Minus. Ai nuk arriti të krijojë volum të lojës dhe të harkojë topa në zonë për sulmuesit. Një natë e keqe për talentin portugez.

Benjamin Mendy (Mbrojës io majtë , 22 vjeç)

Skuadrat e interesuara: Manchester City, Manchester United

Si u paraqit? Çdo vëzhgues që ka udhëtuar që të shoh Mendyn është dëshpëruar, pasi ai nuk luajti shkaku i lëndimit.

Plus apo minus? Mungesa e tij u vërejt në këtë mbrëmje makthi për Monacon. Skuadra dukej e varfër pa të. Ai mund të shihet si fitues i kësaj paraqitje të dobët të Monacos. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)