LAJMI I FUNDIT:

Shtiu me armë zjarri në drejtim të veturës në lëvizje, qëllohet vajza 1-vjeçare në Kaliforni – policia fillon hetimet

Shtiu me armë zjarri në drejtim të veturës në lëvizje, qëllohet vajza 1-vjeçare në Kaliforni – policia fillon hetimet

Një sulmues i panjohur në Oakland të Kalifornisë, ka shtënë në drejtim të një veture në lëvizje, ku si pasojë ka qëlluar një vajzë 1-vjeçare.

Reklama

Policia amerikane kishte pranuar telefonatën për një incident, kur u shfaq në vendin e ngjarjes, gjetën vajzën 15-muajshe me plagë të armës së zjarrit, transmeton Telegrafi.

Vajza u dërgua me urgjencë në spital, kurse pas intervenimit gjendja e saj shëndetësore është stabilizuar.

Foshnja gjatë të shtënave gjendej brenda një veture me ngjyrë të kuqe.

E kamerat e sigurisë nga një qendër tregtare, kanë kapur momentin kur vetura afrohet dhe nga ajo dalin disa persona që kërkojnë ndihmë.

Policia ka njoftuar se ka filluar hetimet, ndërsa akoma nuk dihen motivet e këtij sulmi. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Fillimisht shtien me pushkë automatike dhe më pas aktivizuan jelekun me eksploziv – pamje nga sulmi terrorist në Ankara

Fillimisht shtien me pushkë automatike dhe më pas aktivizuan jelekun me eksploziv – pamje nga sulmi terrorist në Ankara

Turqia
Publikohen pamjet e shpërthimit në Ankara, dy persona kryen sulm me bombë

Publikohen pamjet e shpërthimit në Ankara, dy persona kryen sulm me bombë

Turqia
SHBA shmangu për një “fije” mbylljen e qeverisë

SHBA shmangu për një “fije” mbylljen e qeverisë

Amerika
Inicialet

Inicialet "SRB" vendosen në ambasadën e Kosovës në Kroaci, reagon deputetja shqiptare Lekaj-Përlaskaj

Kroacia
Sulm me bombë para Parlamentit turk, njëri prej sulmuesve hidhet në erë – tjetri neutralizohet nga policia

Sulm me bombë para Parlamentit turk, njëri prej sulmuesve hidhet në erë – tjetri neutralizohet nga policia

Turqia
Njësia e operatorëve të dronëve ukrainas që nuk po i lë “askund” vend ushtrisë së Vladimir Putinit

Njësia e operatorëve të dronëve ukrainas që nuk po i lë “askund” vend ushtrisë së Vladimir Putinit

Evropa
Kalo në kategori