LAJMI I FUNDIT:

Shqipëria U21 zyrtarizon miqësoren me Bullgarinë në Elbasan Arena

Shqipëria U21 zyrtarizon miqësoren me Bullgarinë në Elbasan Arena

Përveç sfidave zyrtare të Kombëtares A ndaj Moldavisë dhe Ishujve Faroe dhe miqësoreve të U-19, U-17 dhe U-15, në muajin qershor do të ketë edhe një ndeshje miqësore për Kombëtaren U-21.

Reklama

Departamenti i Komunikimit në Federatën e Futbollit bën me dije se është konfirmuar tashmë miqësorja Shqipëri U-21 – Bullgari U-21, që do të luhet më 20 qershor në stadiumin ‘Elbasan Arena’ në Elbasan duke nisur nga ora 18:30.

Një miqësore shumë e vlefshme për ekipin e Shpresave, që drejtohet nga trajneri shqiptar Alban Bushi. Në grumbullimin e këtij muaji dhe me miqësoren ndaj Bullgarisë, tekniku kuqezi dhe stafi i ekipit ‘Shpresa’ kanë mundësinë të shohin në aksion grupin që kanë në dispozicion, por edhe lojtarë të rinj që vijnë nga ekipet e tjera të moshave e që mund të jenë pjesë e Kombëtares U-21 në fushatën eliminatore të Europianit 2025 që nis në muajin shtator.

U21 incontro amichevole
San Marino Vs Albania
Ph©FPF/Filippo Pruccoli

Kuqezinjtë do të grumbullohen javën e ardhshme në Elbasan, ku do të zhvillojnë edhe përgatitjet për miqësoren ndaj Bullgarisë. Trajneri Bushi do të zbardhë listën me futbollistët e thirrur më 8 qershor në ‘Shtëpinë e Futbollit’ në një konferencë për media, teksa pritet që pjesë e këtij grumbullimi të jenë lojtarë që luajnë brenda dhe jashtë vendit.

Në muajin mars, Kombëtarja U-21 zhvilloi dy sfida miqësore ndaj Polonisë e Azerbajxhanit në Turqi, me stfin kuqezi që kishte mundësinë të provonte futbollistët e rinj që pritet të jenë edhe baza e ekipit U-21 në eliminatoret e Europianit 2025. Shqipëria është shortuar në grupin E së bashku me Rumaninë, Zvicrën, Finlandën, Malin e Zi dhe Armeninë.

Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Ndërkombëtare
“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori