Kombëtarja Kuqezi e ka shënuar edhe golin e tretë në ndeshjen miqësore kundër Katarit.

Protagonist i këtij goli të bukur ishte Armando Sadiku, i cili realizoi në minutën e 64.

Ai pranoi një top nga Lorik Cana dhe goditi me të djathtën nga jashtë zonës, ndërsa topi u ndal në rrjet.

Nuk ka dyshim se ky është goli i sigurisë dhe Shqipëria do të dalë fituese nga kjo sfidë. /Telegrafi/

1-2: Shijojeni këtë supergol të bukur nga Sadiku nga distanca 🙂

Posted by Telegrafi Sport on Sonntag, 29. Mai 2016