LAJMI I FUNDIT:

Shqipëri – Bullgari, UEFA delegon gjyqtarët kosovarë për ta drejtuar miqësoren në Tiranë

Shqipëri – Bullgari, UEFA delegon gjyqtarët kosovarë për ta drejtuar miqësoren në Tiranë

Kombëtarja e Shqipërisë do të luaj ndeshjen e dytë të muajit tetor brenda pak ditësh.

Pasi triumfuan në ndeshjen e parë ndaj Republikës Çeke me rezultat të thellë 3-0, kuqezinjtë tani do të përballen me Bullgarinë në ndeshje miqësore.

Ndeshja miqësore ndërmjet Shqipërisë dhe Bullgarisë, e cila do të zhvillohet të martën në stadiumin “Air Albania”, në orën 18:00, do të gjykohet nga gjyqtarë kosovarë.

Në fakt, UEFA e deleguar për këtë miqësore Mervan Bejtullahun si gjyqtar kryesor, derisa atij do t’i asistojnë Edmond Zeqiri dhe Fatmir Sekiraqa.

Shtëpia më e madhe e futbollit evropian shpesh herë i ka deleguar gjyqtarët kosovarë për ndeshje miqësore të kombëtareve, por edhe më shpesh në ndeshje të klubeve evropiane. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Përfaqësueset
De Zerbi arrin marrëveshje në parim me klubin e ri

De Zerbi arrin marrëveshje në parim me klubin e ri

Ligue 1
Ylli i La Ligës zbulon se kombëtarja e Brazilit i ka kërkuar të shkurtojë flokët

Ylli i La Ligës zbulon se kombëtarja e Brazilit i ka kërkuar të shkurtojë flokët

Përfaqësueset
Sot nis Euro 2024, festivali i futbollit në Gjermani garanton spektakël

Sot nis Euro 2024, festivali i futbollit në Gjermani garanton spektakël

Përfaqësueset
Real Madridi do të thyejë rregullin e klubit dhe do t’i ofrojë Carvajalit marrëveshjen e re ‘të ndaluar’

Real Madridi do të thyejë rregullin e klubit dhe do t’i ofrojë Carvajalit marrëveshjen e re ‘të ndaluar’

La Liga
Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë

Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë

Përfaqësueset
Kalo në kategori