Presidenti amerikan, Donald Trump vazhdoi me një vallëzim të martën mbrëma ndërsa Village People YMCA filloi të luante në fund të tubimit të tij në Pensilvani.

Një veprim i tillë, sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, erdhi menjëherë pasi ai u kishte thënë të sëmurëve me COVID se ‘ndjeu dhimbjen e tyre’ dhe u mburr se ishte ‘imun’ nga virusi.

Presidenti nisi disa lëvizje në skenë në Johnstown ndërsa mbylli tubimin e tij të dytë të fushatës që nga qëndrimi i tij katër-ditor në spital me virusin vdekjeprurës – pamje që janë bërë hit në internet.

Trump i tha turmës se ai ‘do ta bënte Amerikën të sigurt përsëri’ dhe ‘do ta bënte Amerikën përsëri të shkëlqyer’ para se goditja klasike e Village People të fillonte shpërthimin – ai pastaj shpërtheu në kërcim. /Telegrafi/