Të shtëna me armë zjarri janë shënuar ditën e sotme në Shijak, ku sipas burimeve policore është qëlluar në drejtim të shtetasit Orlando P, që është i biri i një efektivi policie.

Shënjestra i ka shpëtuar plumbave fatmirësisht, ndërsa autori ka qëlluar nga një automjet që ishte në lëvizje e sipër, raporton Tch.

Policia në vendngjarje për të zbardhur ngjarjen, ndërsa janë ngritur dhe postblloqe për kapjen e autorëve.