0Shares

Nevojiten:
* Shpageti (500 gram)
* 100 gram proshutë ose sallam e copëtuar në pjesë të vogla
* 400 gram djathë (parmezan)
* 1 domate e copëtuar imët
* 250 ml ajkë

Gatimi:
Kjo recetë është e shpejtë, e shijshme dhe e lirë. Të gjithë përbërësit, përveç ajkës dhe djathit, i përzieni me duar. Pastaj pjesës së epërme i shtoni edhe një sasi tjetër të djathit .

Djathin e shpërndani në shpageti dhe në fund ia shtoni ajkën. E vendosni në furrë për 10 minuta në temperaturë prej 200 gradë, derisa djathi të shkrihet mirë.

Koha për t’u përgatitur: 15 minuta.
/Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)