LAJMI I FUNDIT:

Shkup, 36 aksidente gjatë fundjavës, 19 persona të lënduar

Shkup, 36 aksidente gjatë fundjavës, 19 persona të lënduar
Foto: Ilustrim
Reklama

Shoferi i një motoçiklete dhe një bashkudhëtar në automobil janë lënduar rëndë, ndërsa 17 persona tjerë kanë marrë lëndime të lehta, në 36 aksidente trafiku që kanë ndodhur këtë fundjavës në rajonin e Sektorit për Punë të Brendshme në Shkup.

Për tejkalimin e shpejtësisë së paraparë janë sanksionuar 198 shoferë. Policia e trafikut ka përjashtuar nga komunikacioni 171 persona, nga të cilët 111 kanë drejtuar automjetin nën ndikimin e alkoolit dhe 44 pa leje për vozitje.


Nga komunikacioni janë përjashtuar edhe 32 automjete të pa regjistruara.

Janë shqiptuar masa për parkim jo të rregullt të 112 personave, ndërsa “karrotreci” ka larguar 77 automjete./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Vrasja e Liridonës nga bashkëshorti i saj, Karamuço: Ajo u vra sepse ka ditur një sekret shumë të madh

Vrasja e Liridonës nga bashkëshorti i saj, Karamuço: Ajo u vra sepse ka ditur një sekret shumë të madh

Drejtësi
“Vrasja e Liridonës është e zbardhur”, ish-prokurori Muçi: Këto janë dy motivet kryesore

“Vrasja e Liridonës është e zbardhur”, ish-prokurori Muçi: Këto janë dy motivet kryesore

Drejtësi
Zbardhja e vrasjes së Liridonës, eksperti: Policia vendosi kamera të fshehta në afërsi të vendit të krimit

Zbardhja e vrasjes së Liridonës, eksperti: Policia vendosi kamera të fshehta në afërsi të vendit të krimit

Lajme
Familja Ademaj kërkon t'u lejohet që nesër ta rivarrosin Liridonën

Familja Ademaj kërkon t'u lejohet që nesër ta rivarrosin Liridonën

Lajme
Pacolli sqaron raportet e tij me Naim Murselin, të dyshuarin për porositjen e vrasjes së gruas së tij

Pacolli sqaron raportet e tij me Naim Murselin, të dyshuarin për porositjen e vrasjes së gruas së tij

Lajme
Çfarë diskutonte ish-prokurori Metush Biraj me Shkodran Pulajn për gjykimin për 130 kg marihuanë?

Çfarë diskutonte ish-prokurori Metush Biraj me Shkodran Pulajn për gjykimin për 130 kg marihuanë?

Drejtësi
Kalo në kategori