LAJMI I FUNDIT:

Aksidentet në komunikacion

91 Artikuj

Për shtatë muaj, 14 këmbësorë humbën jetën të aksidentuar nga automjetet

Për shtatë muaj, 14 këmbësorë humbën jetën të aksidentuar nga automjetet

Kosovë
Aksidentet në trafik, 26 persona kërkuan ndihmë në Klinikën Emergjente

Aksidentet në trafik, 26 persona kërkuan ndihmë në Klinikën Emergjente

Shëndetësi
​Policia në aksion në parandalim të aksidenteve në Ferizaj, të përfshirë edhe policë civil

​Policia në aksion në parandalim të aksidenteve në Ferizaj, të përfshirë edhe policë civil

Komunat
Më pak viktima në aksidentet rrugore gjatë muajit shtator në Maqedoni

Më pak viktima në aksidentet rrugore gjatë muajit shtator në Maqedoni

Kronikë e Zezë
Statistikat për Ballkanin Perëndimor: Kosova më së paku aksidente me fatalitet në vitin 2020 (Infografikë)

Statistikat për Ballkanin Perëndimor: Kosova më së paku aksidente me fatalitet në vitin 2020 (Infografikë)

Siguri
Rruga industriale në Tetovë prej tani me pengesa për më shumë siguri

Rruga industriale në Tetovë prej tani me pengesa për më shumë siguri

Komunat
Vitin e kaluar, 113 persona humben jetën në aksidente komunikacioni

Vitin e kaluar, 113 persona humben jetën në aksidente komunikacioni

Kosovë
Dedaj: Institucionet nuk kanë bërë mjaftueshëm në vetëdijesimin e qytetarëve për drejtimin e automjetit, për shoferët e rinj duhet të ketë poligon të sigurisë

Dedaj: Institucionet nuk kanë bërë mjaftueshëm në vetëdijesimin e qytetarëve për drejtimin e automjetit, për shoferët e rinj duhet të ketë poligon të sigurisë

Mirjeta Hajzeraj
Viti 2020 filloi me aksidente të shumta, eksperti tregon faktorët që po i shkaktojnë ato

Viti 2020 filloi me aksidente të shumta, eksperti tregon faktorët që po i shkaktojnë ato

Mirjeta Hajzeraj
Familjari i viktimës në Drenas: Ma mbyti vëllain dhe nuk ma dha ndihmën e parë

Familjari i viktimës në Drenas: Ma mbyti vëllain dhe nuk ma dha ndihmën e parë

Kosovë
Veseli porosit vozitësit: Ju lutem, uleni shpejtësinë!

Veseli porosit vozitësit: Ju lutem, uleni shpejtësinë!

Kosovë
Shqetësuese: 73 aksidente brenda 24 orëve

Shqetësuese: 73 aksidente brenda 24 orëve

Kronika e Zezë
Masa shtesë për siguri në trafik, Policia tregon rrugët më të rrezikshme në vend (Video)

Masa shtesë për siguri në trafik, Policia tregon rrugët më të rrezikshme në vend (Video)

Kosovë
Dita vendore e përkujtimit të viktimave në trafikun rrugor

Dita vendore e përkujtimit të viktimave në trafikun rrugor

Kosovë
Mazreku: 400 milionë euro dëme nga aksidentet kanë paguar kompanitë e sigurimeve (Video)

Mazreku: 400 milionë euro dëme nga aksidentet kanë paguar kompanitë e sigurimeve (Video)

Të Tjera
Mazreku: Vetëm 3% e qytetarëve të Kosovës kanë sigurime shëndetësore (Video)

Mazreku: Vetëm 3% e qytetarëve të Kosovës kanë sigurime shëndetësore (Video)

Të Tjera
Alarmon IKSHP:  Në dy vitet e fundit 280 persona humbën jetën në komunikacion

Alarmon IKSHP: Në dy vitet e fundit 280 persona humbën jetën në komunikacion

Kosovë
Aksidentet e shumta në komunikacion, LDK kërkon debat parlamentar

Aksidentet e shumta në komunikacion, LDK kërkon debat parlamentar

Kosovë
Gjobat nuk pakësojnë vdekjet nga aksidentet në trafik

Gjobat nuk pakësojnë vdekjet nga aksidentet në trafik

Kosovë
Policia shton aktivitetet për të parandaluar aksidentet rrugore

Policia shton aktivitetet për të parandaluar aksidentet rrugore

Kosovë
Në vitin 2018 u shënua rritje e numrit të aksidenteve në komunikacion

Në vitin 2018 u shënua rritje e numrit të aksidenteve në komunikacion

Kosovë
Vdes edhe një grua nga aksidenti në Leskovac

Vdes edhe një grua nga aksidenti në Leskovac

Amir Jakupi
Leskovac, rrotullohet një autobus me targa të Maqedonisë, tre persona humbin jetën

Leskovac, rrotullohet një autobus me targa të Maqedonisë, tre persona humbin jetën

Kronikë e Zezë
Shtatë aksidente në Shkup, lëndohet rëndë një këmbësor

Shtatë aksidente në Shkup, lëndohet rëndë një këmbësor

Maqedonia e Veriut