LAJMI I FUNDIT:

Rruga industriale në Tetovë prej tani me pengesa për më shumë siguri

Rruga industriale në Tetovë prej tani me pengesa për më shumë siguri

Komuna e Tetovës si duket ka dëgjuar zërin e protestuesve që kërkonin siguri në rrugën Industriale, pas aksidenteve të njëpasnjëshme në këtë aks, ndër më të rrezikshmit në qytet, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Reklama

Dje (e dielë, 7 shkurt) janë realizuar punë për të rritur sigurinë në rrugë dhe një nga ndryshimet e para kanë qenë policët e shtrirë, të cilët janë vendosur në dy krahët e rrugës afër shkollës fillore “Kiril dhe Metodij”.

“Filluam me vendosjen e pengesave në vendkalimet për këmbësorë, si dhe ndarjen fizike mes 2 drejtimeve të qarkullimit në rrugën Industriale!
Kjo bëhet për të pamundësuar qarkullimin e automjeteve me shpejtësi të madhe në këtë pjesë të qytetit ,dhe njëkohësisht për të parandaluar aksidentet që shpesh herë rrezikojnë jetën e qyterarëve!
Edhe pse bëhet fjalë për rrugë tranzite magjistrale, kjo pjesë e qytetit është dendësisht e banuar, dhe në të qarkullojnë shumë fëmijë që ndjekin mësimin në SHF “Kirili dhe Metodi”. Gjatë javës që vjen do të bëjmë edhe vendosjen e sinjalizimit vertikal plotësues si dhe shënimin e vizëbardhave në vendkalimet për këmbësore!
Vendosja e pengesave me pllaka bekatoni bëhet përkohësisht deri në hapjen e bazave të asfaltit në muajin e ardhshëm!
Komuna e Tetovës edhe në të ardhmen do të mirëpresë dhe do të përmbushë të gjitha iniciativat apo kërkesat qytetare që kanë në fokus mirëqenien, shëndetin dhe sigurinë e qytetarëve!” ka shkruar kryetarja e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi.

Ndryshe, shkak i protestave ka qenë aksidenti i 13 janarit kur ndërroi jetë një vajzë 6 vjet e cila u shtyp nga një veturë e cila kishte vozitur me shpejtësi mbi të lejuarën. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Sveçla prezanton dëshmi të reja se si grupi terroristë kishte zhvilluar trajnime ushtarake në Serbi

Sveçla prezanton dëshmi të reja se si grupi terroristë kishte zhvilluar trajnime ushtarake në Serbi

Lajme
Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje në pronën e Radoiçiqit para sulmit të 24 shtatorit

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje në pronën e Radoiçiqit para sulmit të 24 shtatorit

Lajme
Drejtori i Policisë: Rreshteri Afrim Bunjaku humbi jetën nga shpërthimi i një mine të telekomanduar, shfaq pamjet

Drejtori i Policisë: Rreshteri Afrim Bunjaku humbi jetën nga shpërthimi i një mine të telekomanduar, shfaq pamjet

Siguri
Drejtori i PK-së: Qendra e grupit terrorist ishte Kopaniku – katër ditë para sulmit u kryen përgatitjet finale në një ndër poligonet më të mëdha të ushtrisë serbe

Drejtori i PK-së: Qendra e grupit terrorist ishte Kopaniku – katër ditë para sulmit u kryen përgatitjet finale në një ndër poligonet më të mëdha të ushtrisë serbe

Lajme
“Interpelancë me Ramën”, Basha: Të sqarojë urgjentisht deklaratën për KFOR-in

“Interpelancë me Ramën”, Basha: Të sqarojë urgjentisht deklaratën për KFOR-in

Lajme

"Një tjetër fuçi baruti në Evropë”, The Guardian: Serbia tërheq disa trupa nga kufiri me Kosovën pas paralajmërimit nga SHBA

Lajme
Kalo në kategori