LAJMI I FUNDIT:

Shkoi “për pushimet e ëndrrave” në Irlandë, amerikani rrahet brutalisht nga një grup të rinjsh – rrezikon të humb njërin sy

Shkoi “për pushimet e ëndrrave” në Irlandë, amerikani rrahet brutalisht nga një grup të rinjsh – rrezikon të humb njërin sy

Një baba nga New Yorku ka pësuar lëndime të rënda, pasi një grup adoleshentësh e rrahën brutalisht në Irlandë.

Stephen Termini, 57-vjeç, kishte shkuar në “pushimet e ëndrrave” në Dublin, kur u grushtua dhe shqelmua nga një grup të rinjsh që u filmua edhe nga kamerat e sigurisë, transmeton Telegrafi.


Ky baba i dy fëmijë mund të humb njërin sy dhe të ketë pasoja edhe më të mëdha në pjesë tjera të trupit, si pasojë e sulmit që ndodhi në ora 22:40 në rrugën Talbot.

Gjendja e tij shëndetësore vazhdon të jetë “kritike” në koma në spitalin Beaumont në veri të kryeqytetit të Irlandës, ka bërë të ditur familja e tij.

Ndërkohë, një 14-vjeçar është arrestuar lidhur me sulmin fizik, shkruan Irish Independent. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Pas arrestimit dhe zhveshjes së palestinezëve, reagon Hamasi dhe organizata

Pas arrestimit dhe zhveshjes së palestinezëve, reagon Hamasi dhe organizata "Amnesty"

Azia
Daçiq nuk e lejon kundërshtarin politik ta shfaq para publikut Marrëveshjen e Brukselit - madje e mohon se është nënshkrues i saj

Daçiq nuk e lejon kundërshtarin politik ta shfaq para publikut Marrëveshjen e Brukselit - madje e mohon se është nënshkrues i saj

Serbia
Dyqind aeroplanë me pajisje ushtarake aterrojnë në Tel Aviv

Dyqind aeroplanë me pajisje ushtarake aterrojnë në Tel Aviv

Azia
Mediat e afërta me Vuçiqin në Serbi akuzojnë Koshtunicën për lirimin e Kurtit nga burgu në vitin 2001

Mediat e afërta me Vuçiqin në Serbi akuzojnë Koshtunicën për lirimin e Kurtit nga burgu në vitin 2001

Serbia
Blinken kritikoi Izraelin: Ata thonë se duan të mbrojnë civilët, por në terren është një histori tjetër

Blinken kritikoi Izraelin: Ata thonë se duan të mbrojnë civilët, por në terren është një histori tjetër

Azia
Forcat izraelite bllokojnë autoambulancat në Bregun Perëndimor

Forcat izraelite bllokojnë autoambulancat në Bregun Perëndimor

Azia
Kalo në kategori