LAJMI I FUNDIT:

Shkarkimi i Maldinit ndryshon objektivat e transferimeve të Milanit

Shkarkimi i Maldinit ndryshon objektivat e transferimeve të Milanit

Shkarkimi i menjëhershëm i drejtuesve Paolo Maldini dhe Ricky Massara rrezikon gjithashtu të braktisë transferimet e planifikuara që Milani tashmë kishte rreshtuar, duke përfshirë Daichi Kamada dhe Marko Arnautovic, por ata tani mund të luftojnë me Interin për Marcus Thuram.

Reklama

Tifozët dhe skuadra e kuqezinjve janë në shok pasi një takim mes pronarit Gerry Cardinale dhe drejtorëve shkoi aq keq sa pronari i RedBird vendosi t’i shkarkojë ata.

Kjo i transformon të gjitha planet e tyre, duke përfshirë edhe transferimet që ishin rreshtuar nga drejtuesit e deritanishëm Maldini dhe Massara.

Maldini dhe Massara thuhet se janë shkarkuar nga Milani
Lexo po ashtu Maldini dhe Massara thuhet se janë shkarkuar nga Milani

Një marrëveshje ishte arritur me Kamadan për të nënshkruar si lojtar i lirë, por edhe kjo tani duket të jetë në dyshim.

Sa i përket idesë së Marko Arnautovic, Cardinale, Geoffrey Moncada dhe Giorgio Furlani u turpëruan nga mendimi për të shpenzuar tetë milionë euro për të nënshkruar me një qendërsulmues 34-vjeçar, edhe nëse ai do të zëvendësojë 41-vjeçarin Zlatan Ibrahimovic.

Në vend të kësaj, Calciomercato.com sugjeron që Milani do t’i drejtohet francezit Thuram, i cili po largohet nga Borussia Monchengladbach si lojtar i lirë.

Djali i ish-mbrojtësit të Juventusit dhe Parmës, Lilian, tashmë ishte lidhur me një transferim nga San Siro te Interi, por ka pasur probleme muskulore.

Ruben Loftus-Cheek nga Chelsea është një tjetër transferim që kishte qenë në progres dhe tani mund të anulohet plotësisht. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ligat tjera
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori