LAJMI I FUNDIT:

Maldini dhe Massara thuhet se janë shkarkuar nga Milani

Maldini dhe Massara thuhet se janë shkarkuar nga Milani

Sipas raportimeve të vona të mbrëmjes së hënë, dy Paolo Maldini dhe Ricky Massara janë shkarkuar nga Milani pas një takimi të tensionuar me pronarin Gerry Cardinale.

Reklama

Takimi kishte për qëllim të përcaktonte strategjinë për sezonin e ardhshëm, por burime të shumta pohojnë se ai shkoi shumë keq, veçanërisht midis Maldinit dhe shefit të RedBird, Cardinale.

Tani Daniele Longo i Calciomercato.com raporton se Maldini dhe krahu i tij i djathtë Massara janë shkarkuar nga Cardinale, në vend të sugjerimit fillestar që ata kishin dhënë dorëheqjen.

Kjo do të thotë një transformim total i strukturës në krye të klubit, ku Maldini dhe Massara kishin qenë në krye të transferimeve dhe negocimit të kontratave.

Mediumi Tuttomercatoweb argumentoi se ishte pjesë e një lufte për pushtet me drejtorin e përgjithshëm Giorgio Furlani, i cili mori një rol më qendror në fazat e fundit të zgjatjes së kontratës së Rafael Leao.

Do të ishte një largim i dhimbshëm për tifozët e Milanit, pasi Maldini ka qenë në klub gjatë gjithë karrierës së tij, fillimisht si lojtar dhe më pas si drejtor nga viti 2018.

Sugjerimet fillestare për një zëvendësues përfshijnë shqiptarin Igli Tare, i cili mëngjesin e së hënës njoftoi se nuk do të vazhdojë kontratën si drejtor sportiv në Lazio.

Sidoqoftë, Furlani është përsëri një alternativë për të marrë kontrollin e mëtejshëm të drejtimit për të ardhmen e klubit me ndihmën e Geoffrey Moncada. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xherdan Shaqiri ndëshkohet me karton të kuq në humbjen e Chicago Fire

Xherdan Shaqiri ndëshkohet me karton të kuq në humbjen e Chicago Fire

Ligat tjera
Një minë ruse i vrau vëllain në luftë, shtatë ditë më vonë Riznyk luajti në Ligën e Kampionëve me Shakhtar Donetsk

Një minë ruse i vrau vëllain në luftë, shtatë ditë më vonë Riznyk luajti në Ligën e Kampionëve me Shakhtar Donetsk

Liga e Kampionëve
Onana pranon fajin për humbjen e Man Utd ndaj Bayernit, Ten Hag nuk mendon kështu

Onana pranon fajin për humbjen e Man Utd ndaj Bayernit, Ten Hag nuk mendon kështu

Liga e Kampionëve
UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

Kombëtarja e Shqipërisë

"Çfarë po bën ai në ekipin tonë", tifozët shpërthejnë me komente pas një gabimi trashanik nga Barcelona

La Liga
UEFA ia shqipton dënimin Rumanisë pas skandalit me Kosovën

UEFA ia shqipton dënimin Rumanisë pas skandalit me Kosovën

Përfaqësuesja e Kosovës
Kalo në kategori