LAJMI I FUNDIT:

Shitjet më të shtrenjta të Bayernit, Shaqiri në mesin e tyre

Shitjet më të shtrenjta të Bayernit, Shaqiri në mesin e tyre
LONDON, ENGLAND - MAY 25: Mario Mandzukic of Bayern Muenchen (R) celebrates victory with team mate Xherdan Shaqiri after the UEFA Champions League final match between Borussia Dortmund and FC Bayern Muenchen at Wembley Stadium on May 25, 2013 in London, United Kingdom. (Photo by Alex Livesey/Getty Images)

Bayern Munich njihet si njëra nga skuadrat që nuk lejon largimin e yjeve të nga ‘Allianz Arena’.

Rekordmenët e Gjermanisë kanë arritur gjithmonë t’i mbajnë lojtarët më të mirë në radhët e veta.


Por disa nga lojtarët e larguar nga klubi gjerman nuk është se janë paguar shumë.

Kësisoj mediat gjermane kanë radhitur 10 futbollistët më të shtrenjtë të larguar nga Munichu.

I pari në listë është braziliani Douglas Costa që iu bashkua Juventusit verën e kaluar për 40 milionë euro.

Xherdan Shaqiri dhe Mario Mandzukic (Photo by Alex Livesey/Getty Images)

Në pozitën e dytë ndodhet Toni Kroos që në vitin 2014 iu bashkua Real Madridit për 25 milionë euro, ndërsa me po të njëjtën shumë u transferua edhe Owen Hargreaves në Manchester United.

Mario Gotze zë pozitën e katërt pas rikthimit në Dortmund për 22 milionë euro, ndërsa po aq para pagoi edhe Atletico Madrid për Mario Mandzukicin.

Juventusi pagoi 17 milionë euro për rikthimin e Mehdi Benatias në Serie A, ndërsa një milionë më pak i kushtoi Wolfsburgut mesfushori brazilian Luiz Gustavo.

Shaqiri duke festuar një gol me fanellën e Interit. (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Në pozitën e tetë ndodhet Mario Gomez që iu bashkua Fiorentinës për 15,500,000 euro në vitin 2013.

E në mesin e transferimeve më të shtrenjta ndodhet edhe Xherdan Shaqiri që iu bashkua Interit për 15 milionë euro, ndërsa top-10 e përmbyllë danezi Hojbjerg që u transferua në Southampton. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi zbulon se çfarë e dobëson skuadrën e tij përpara ndeshjes me PSG-në

Xavi zbulon se çfarë e dobëson skuadrën e tij përpara ndeshjes me PSG-në

Liga e Kampionëve
PSG-së i rikthehen dy yje, por i mungon një tjetër për ndeshjen e dytë me Barcelonën

PSG-së i rikthehen dy yje, por i mungon një tjetër për ndeshjen e dytë me Barcelonën

Liga e Kampionëve
Barcelona në hall të madh, pesë lojtarë të rëndësishëm mund ta humbasin ndeshjen e parë gjysmëfinale në LK

Barcelona në hall të madh, pesë lojtarë të rëndësishëm mund ta humbasin ndeshjen e parë gjysmëfinale në LK

Liga e Kampionëve
Chelsea ndryshon kontratat e Mudryk dhe Enzos - zbulohet se kur skadojnë ato tani

Chelsea ndryshon kontratat e Mudryk dhe Enzos - zbulohet se kur skadojnë ato tani

Premier League
Shfaqet një emër befasues për ta drejtuar Liverpoolin, u shkarkua në mars dhe tani mund ta marrë drejtimin e gjigantit anglez

Shfaqet një emër befasues për ta drejtuar Liverpoolin, u shkarkua në mars dhe tani mund ta marrë drejtimin e gjigantit anglez

Premier League
Real Madridi publikon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e dytë me Man Cityn

Real Madridi publikon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e dytë me Man Cityn

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori