LAJMI I FUNDIT:

Shiste kanabis me doza, arrestohet 29-vjeçari në Kamëz

Shiste kanabis me doza, arrestohet 29-vjeçari në Kamëz

Një 29-vjeçar është arrestuar nga policia pasi shpërndante doza kanabisi në lagjet e Kamzës.

Nga hetimet ka rezultuar se 29-vjeçari, pasi siguronte lëndë narkotike kanabis, e përgatiste atë në doza, dhe më pas i shpërndante ato, në lagjet e qytetit.


Gjatë kontrollit në banesën e tij në rrugën “Xhorxh Bush”, i gjetën dhe i sekuestruan sasi lënde të dyshuar narkotike kanabis, një pjesë e së cilës ishte ndarë në 82 doza, gati për shitje.

Materialet në ngarkim të tij i kaluan prokurorisë për veprime të mëtejshme hetimore.

“Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 5, në vijim të punës për goditjen e aktivitetit kriminal të shitjes së lëndëve narkotike, bazuar dhe në informacionet e siguruara nga inteligjenca informative, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “House”.

Si rezultat i këtij operacioni u arrestua në flagrancë shtetasi K. S., 29 vjeç, banues në Tiranë.

Në rrugën “Demokracia”, shërbimet e Policisë kanë lokalizuar shtetasin K. S., të cilit, gjatë kontrollit fizik dhe kontrollit në banesë, në rrugën “Xhorxh Bush”, i gjetën dhe i sekuestruan sasi lënde të dyshuar narkotike kanabis, një pjesë e së cilës ishte ndarë në 82 doza, gati për shitje”, njofton policia. /Telegrafi/