LAJMI I FUNDIT:

Shirat e rrëmbyeshëm dhe temperaturat nën zero e bënë kryeqytetin ukrainas të “pakalueshëm”, veturat rrëshqisnin – qytetarët mezi qëndronin në këmbë

Shirat e rrëmbyeshëm dhe temperaturat nën zero e bënë kryeqytetin ukrainas të “pakalueshëm”, veturat rrëshqisnin – qytetarët mezi qëndronin në këmbë

Shirat e rrëmbyeshëm dhe temperaturat nën zero, ka bërë që kryeqyteti i Ukrainës, Kiev, të mbulohet në akull, shkruan euronews.

Pamjet e kamerave të sigurisë, ditëve të fundit kanë shfaqur pamjet se si veturat rrëshqasin në rrugët e akullta, derisa këmbësorët mezi arrinin të qëndronin në këmbë, transmeton Telegrafi.


Shirat e rrëmbyeshëm që kanë rënë për disa ditë dhe temperaturat e ulëta, e kanë bërë këtë vend pothuajse të papërshtatshëm për veturat dhe qytetarët që po lëvizin rrugëve të kryeqytetit.

E si rezultat i motit ekstrem më shumë se 170 qyteza në tre rajone kanë mbetur pa energji elektrike. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Dodik me një çmenduri të re: Në Srebrenicë nuk u vra askush, do t’ia ndryshojmë emrin qytetit

Dodik me një çmenduri të re: Në Srebrenicë nuk u vra askush, do t’ia ndryshojmë emrin qytetit

Bosnja
Gruaja nga Çikago bleu një shtëpi për 1 euro në Itali - tregon se si e transformoi atë

Gruaja nga Çikago bleu një shtëpi për 1 euro në Itali - tregon se si e transformoi atë

Botë
Qeveria e Sllovenisë njeh shtetin palestinez, e dërgon për miratim në parlament

Qeveria e Sllovenisë njeh shtetin palestinez, e dërgon për miratim në parlament

Botë
Humb jetën një burrë në aeroportin e Amsterdamit, bie në motorin e aeroplanit

Humb jetën një burrë në aeroportin e Amsterdamit, bie në motorin e aeroplanit

Evropa
Pamje nga beteja e ashpër për qytetin Vovchansk në rajonin e Kharkivit

Pamje nga beteja e ashpër për qytetin Vovchansk në rajonin e Kharkivit

Evropa
Si erdhi dhe çfarë do të thotë slogani viral ‘All eyes on Rafah’? Ai është përdorur 47 milionë herë në Instagram deri më tani

Si erdhi dhe çfarë do të thotë slogani viral ‘All eyes on Rafah’? Ai është përdorur 47 milionë herë në Instagram deri më tani

Botë
Kalo në kategori