A jeni ndër ata njerëzit që përpiqeni t’i fshihni këmbët në publik për shkak të venave të zgjeruara të cilat ju bëjnë të mos ndjeheni rehat? Atëherë mos u brengosni më, pasi që probleme të tilla dhe të çarat e thembrës ndodhin për shkak të ekspozimit në pluhur, për shkak të dehidratimit etj.

Veç kësaj, venat e zgjeruara shfaqen pas shtatzënisë dhe menopauzës, transmeton Telegrafi.

Përbërësit: Një tas, 10 aspirinë, 250 ml me 70 për qind alkool, topa pambuku, mbështjellëse plastike, çorape.

Fillimisht i merrni aspirinat dhe i shtypni për t’i kthyer në pluhur, pastaj ia shtoni 250ml me alkool. I lini ashtu për një ditë apo dy, pastaj topat e pambukut i futni në atë produkt dhe i vendosni mbi thembra.

Pasi ta keni bërë këtë, me mbështjellës plastike e mbuloni thembrën dhe i mbathni çorapet. E lini atë ashtu gjatë natës për t’i shëruar venat e zgjeruar dhe për ta rihidratuar lëkurën.

Të nesërmen i pastroni këmbët me ujë të nxehtë dhe i thani me peshqir.

Këtë procedurë e përsëritni për të paktën 10 ditë dhe brenda pak ditëve do t’i vëreni dallimet e mëdha. /Telegrafi/