LAJMI I FUNDIT:

Shënon Italia, Bastoni realizon me kokë për të barazuar shifrat

Shënon Italia, Bastoni realizon me kokë për të barazuar shifrat

Italia ka shënuar për të barazuar rezultatin në 1-1 ndaj Shqipërisë me ndeshjen hapëse të dy kombëtareve në Kampionatin Evropian që po zhvillohet në qytetin e Dortmundit.

Kuqezinjtë e nisën mbarë takimin teksa arritën që të shënonin pa kaluar as një minutë nga fillimi i ndeshjes me anë të Nedim Bajramit që realizoi për 1-0.

I shpejtë ishte reagimi i “Azzurrëve” të cilët arritën që të barazojnë rezultatin vetëm pak minuta më vonë.


Autor i golit për Italinë ishte Alessandro Bastoni i cili arriti të shnëojë me kokë për rezultatin 1-1 pas asistimit nga Lorenzo Pellegrini.

Në bazë të ritmit të ndeshjes pas këtyre minutave që kanë kaluar, pritet që të ketë edhe më shumë gola./Telegrafi/

  

Në trend Sport

Më shumë
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Nico Williams drejt Ligës Premier?

Nico Williams drejt Ligës Premier?

La Liga
“Është ende një ëndërr”, ish-objektivi i Barcelonës mbetet i vendosur t’u bashkohet atyre në të ardhmen

“Është ende një ëndërr”, ish-objektivi i Barcelonës mbetet i vendosur t’u bashkohet atyre në të ardhmen

La Liga
Ballkani ndalet në Podujevë nga Hamruni, synon kualifikimin në ndeshjen e kthimit

Ballkani ndalet në Podujevë nga Hamruni, synon kualifikimin në ndeshjen e kthimit

Ligat tjera
Alexander-Arnold nuk heziton të emërojë lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Alexander-Arnold nuk heziton të emërojë lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Ndërkombëtare
Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

La Liga
Kalo në kategori