LAJMI I FUNDIT:

I shënon gjithmonë Milanit, Correa thotë se synon ta bëjë të njëjtën gjë edhe në derbi

I shënon gjithmonë Milanit, Correa thotë se synon ta bëjë të njëjtën gjë edhe në derbi

Joaquin Correa është bashkuar me Interin këtë verë nga Lazio dhe ka bërë mjaftë mirë.

Sulmuesi argjentinas është një futbollist që e ka në qejf Milanin, pasi thuajse i shënon gjithmonë.


Në nëntë ndeshje përballë kuqezinjve, Correa i ka shënuar pesë gola sa ishte pjesë e Lazios.

Correa ka thënë se i kujtohen të gjitha golat që i ka shënuar Milanit, por synon që të shënoj edhe të tjerë.

“Më kujtohet mjaft mirë goli në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë në vitin 2019 pasi shkuam në finale dhe fituam trofeun”.

“Një gol tjetër e kam shënuar në minutën e 94. Të gjithë golat kanë qenë të rëndësishëm, por dua të shënoj akoma më shumë”, deklaroi Correa.

Tutje argjentinasi ka folur për derbin e Milanos, duke thënë se e ka ndjekur qysh kur ka qenë fëmijë dhe tani ka shansin që të luaj.

“Unë e kam parë këtë ndeshje kur isha fëmijë. Qëndroja përpara televizorit dhe shihja stadiumin që shndrinte nga dritat dhe nga kampionët që zbrisnin në fushë. Mendoja se sa bukur mund të jetë aty. Tani kam shansin ta luaj”,tha Correa.

Milan dhe Inter takohen të dielën me fillim nga ora 20:45 në San Siro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Bundesliga

"Ai nuk vrapon shumë, por kur e prek topin e vëren çfarë niveli ka" - Camavinga tregon lojtarin më të mirë me të cilin është përballur

La Liga
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
Alarmohen skuadrat e mëdha angleze, Brentford ulë për 42 milionë euro çmimin e Ivan Toneyt

Alarmohen skuadrat e mëdha angleze, Brentford ulë për 42 milionë euro çmimin e Ivan Toneyt

Premier League
Xavi tregon si ndryshoi Barcelona pas vendimit të tij, ka disa fjalë edhe për El Clasicon

Xavi tregon si ndryshoi Barcelona pas vendimit të tij, ka disa fjalë edhe për El Clasicon

La Liga
Kalo në kategori