LAJMI I FUNDIT:

Shënoi në stil të Ronaldinhos, goli i Enis Bardhit zgjedhet më i miri i xhiros në Ligën e Evropës

Shënoi në stil të Ronaldinhos, goli i Enis Bardhit zgjedhet më i miri i xhiros në Ligën e Evropës

Trabzonspor ka marrë një fitore të madhe në xhiron e katërt të Ligës së Evropës ndaj Monacos me rezultat 4-0.

Reklama

Kontribut të madh në këtë sfidë dha edhe mesfushori shqiptar Enis Bardhi që shënoi një gol spektakolar.

Goli i Bardhit në fakt ka qenë më i miri i mbrëmjes në Ligën e Evropës, pasi ai ka fituar edhe zyrtarisht vendin e parë.

UEFA e vendosi në garë golin e Bardhit së bashku me atë të Alexader Sorlouth të Real Sociedad, Joey Veerman të PSV Eindhoven dhe Emiliano Martinez të Midytjelland.

Vota më së shumti mori goli i Bardhit që realizoi nga gjuajtja e lirë në stil të legjendës braziliane Ronaldinho.

Bardhi goditi bukur dhe me mençuri poshtë murit të gjallë duke dërguar topin në rrjetë dhe duke sjellë gëzim të jashtëzakonshëm në shkallët e stadiumit Medical Park në Trabzon.

Gola të ngjashëm shënonte edhe legjenda braziliane Ronaldinho me fanellën e Barcelonës dhe tifozët që votuan kanë krahasuar golin e mbrëmshëm të brazilianit me ish-numrin 10 të Brazilit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Ndërkombëtare
Ronaldo shënoi dy herë për Al Nassr, por humbi një rast të qind për qind me portën e zbrazët

Ronaldo shënoi dy herë për Al Nassr, por humbi një rast të qind për qind me portën e zbrazët

Ligat tjera
Balogun fytyra tragjike e Monacos – portieri i Nice ia pret dy penallti dhe humbin vendin e parë në Ligue 1

Balogun fytyra tragjike e Monacos – portieri i Nice ia pret dy penallti dhe humbin vendin e parë në Ligue 1

Ligue 1
Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

La Liga
“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori