Jonjo Shelvey i cili aktualisht pjesë e Newcastle, por në të kaluarën ka qenë pjesë e Swanseas dhe Liverpoolit.

Ish-mesfushori i Reds ka përpiluar formacionin me lojtarët e tij më të mirë që ka luajtur gjatë karrierës dhe në mesin e tyre është edhe Alberto Aquilani.

Italiani ishte cilësuar disa ditë më parë nga legjenda e Liverpoolit, Jamie Carragher, si një nga tre blerjet më të dobëta në historinë e Liverpoolit.

Më poshtë keni njëmbëdhjetëshin e Shelveyt. /Telegrafi/

aquilani