Shaqiri shënon supergol ndaj Leicesterit (Video)

Xherdan Shaqiri (Photo/ Getty Images)

Xherdan Shaqiri ka vazhduar me formën e tij të mrekullueshme në Ligën Premier.

Gjilanasi ka arritur ta kaloj skuadrën e tij Stoke City në epërsi në minutën e 44-të ndaj Leicester Cityt.

Pasi mesfushori i Stoke City, Allen fitoi një top në mesfushë asistoi tek Xherdan Shaqiri i cili me një goditje të fortë mposhti portierin vendas për 0-1.

Goli ndaj Leicesterit ishte shtati këtë kampionat për reprezentuesin e Zvicrës.

Përveç shtatë golave, Shaqiri ka arritur të bëjë edhe gjashtë asistime në Ligën Premier.

Aktualisht pjesa e parë ka përfunduar me epërsinë minimale të Stoke Cityt ndaj ish-kampionëve të Anglisë. /Telegrafi/

Fjalët e para të Usyk pasi u shpall kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks

Oleksandr Usyk shpallet kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks

"Unë nuk do të ulem këtu të qaj dhe të kërkoj justifikime" - Tyson Fury flet pas humbjes

Gjithçka çfarë ndodhi në meçin e shekullit mes Oleksandr Usyk dhe Tyson Fuyt, ku ukrainasi u shpall kampion i padiskutueshëm

"Kemi takuar Mourinhon dhe kemi zgjedhur detajet në aspektin financiar" - portugezi mund të drejtojë dy futbollistët shqiptarë