LAJMI I FUNDIT:

Shaqiri fut në ‘luftë’ dy trajnerë të njohur

Shaqiri fut në ‘luftë’ dy trajnerë të njohur

Xherdan Shaqiri është bërë objektiv i dy trajnerëve të njohur të futbollit evropian.

Reklama

Kohë më parë ishte Otmar Hitzfeld që deklaroi se Stoke City është një skuadër monotone.

Zvicerani shpreson që Stoke të shërbejë si trampolinë për Shaqirin të shkojë tek ndonjë ekip më e madhe angleze.

Ndërkohë kritikave të Hitzfeld, iu ka përgjigjur trajneri aktual i Stoke City, Mark Hughes.

Mediat angleze kanë shkruar se kjo është një ‘luftë’ me deklarata midis dy trajnerëve.

“Hitzfeld duhet të vijë në stadium dhe ta shikojë nga afër lojën tonë pasi nuk është e mërzitshme siç ka thënë ai”, deklaroi Hughes.

“Shaqirit është duke i pëlqyer loja jonë dhe ai është i lumtur që është pjesë e Stoke City”, vazhdoi tutje Hughes.

“Trajneri zviceran është dashur të flasë me Shaqirin para se t’i jepte këto deklarata. E ftoj të vijë t’i shikojë ndeshjet tona për të parë se është gabim”, përfundoi Hughes.

Mbetet të shihet se si do t’i kundërpërgjigjet kësaj deklarate Hitzfeld. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Ndërkombëtare

"Ju e dini ndikimin që ata kanë" - ish-gjyqtari tregon se çfarë i bëri Real Madridi pasi e ndëshkoi me karton të kuq Cristiano Ronaldon

La Liga
Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ndërkombëtare
Barcelona synon goditjen e dyfishtë nga Arsenali në janar

Barcelona synon goditjen e dyfishtë nga Arsenali në janar

La Liga
Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Bundesliga
Kalo në kategori