Në vitet e fundit në rrjetet sociale kanë qarkulluar sfida të çuditshme, ndërsa “10 Year Challenge” është më e reja.

Për një kohë të gjatë, kjo sfidë është shndërruar në hit në Twitter dhe në Instagram, ndërsa një numër i madh përdoruesish janë përfshirë në këtë lojë në internet.

Është interesante se pjesë e lojës janë bërë shumë personalitet të njohura, si ndërkombëtare ashtu edhe shqiptare.

View this post on Instagram

#10yearchallenge 2008 Vs 2018 ✌🏻

A post shared by Bleona (@bleona) on Jan 16, 2019 at 12:35am PST

Miley Cyrus, Liams Hemsworth, Romeo Beckham, Jennifer Lopez e shumë yje të tjera botërore janë përfshirë në këtë garë.

View this post on Instagram

10 year challenge

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus) on Jan 13, 2019 at 10:57pm PST

Porse, pjesë e saj janë bërë edhe shumë personalitete të njohura të skenës shqiptare.

View this post on Instagram

my 10 year challenge… well almost 🤣

A post shared by Dua Lipa (@dualipa) on Jan 15, 2019 at 10:20am PST

“10 Year Challenge” funksionon në atë mënyrë që thjesht vendosen dy fotografi njëra pranë tjetrës, të cilat janë realizuar në një periudhë dallimi prej dhjetë vitesh.

Kritikët më të mëdhenj të kësaj sfide thonë se vendosja e fotografive të tilla në internet është kulmi i egoizmit dhe narcizmit.

Sido që të jetë, përmes fotografive që jua sjellim mund t’i shihni ndryshimet që kanë pësuar yjet brenda një dekade. /Telegrafi/

View this post on Instagram

2009 – 2019 #10yearschallenge 🙏🙏🙏

A post shared by Teuta Krasniqi (@teutakrasniqi) on Jan 16, 2019 at 1:53am PST

View this post on Instagram

#10yearchallenge

A post shared by 2po2 (@besnik2po2) on Jan 15, 2019 at 11:04am PST

View this post on Instagram

#10yearschallenge 😋

A post shared by Eliza Hoxha (@eliza_hoxha_official) on Jan 16, 2019 at 3:28am PST

View this post on Instagram

#10yearschallenge 2009/2019

A post shared by Faton (@faton_isufi) on Jan 16, 2019 at 7:32am PST