Klubi spanjoll Sevilla thuhet se është i interesuar të nënshkruajë me mesfushorin e Interit, Matias Vecino.

Mesfushori uruguaian u bashkua me Interin nga Fiorentina dhe ishte një titullar i rregullt nën urdhrat e Luciano Spallettit te Nerazzurrët.

Sidoqoftë, ai ka rënë në rendin e zgjedhjeve në Meazza që nga ardhja e trajnerit aktual, Antonio Conte.

Të gjitha lajmet rreth Matias Vecino Të gjitha lajmet rreth Matias Vecino

Sidoqoftë, Vecino ka bërë shumë minuta lojë, me dëmtimet e Interit në mesfushë që do të thotë se Vecino ka bërë 14 paraqitje në Serie A këtë sezon.

Sipas Il Corriere dello Sport, Sevilla ka një interes për 28-vjeçarin dhe mund të bëjë një lëvizje para fundit të afatit kalimtar të janarit.

Masa mund të mos ndodhë akoma, por nëse Interi përfundimisht do të arrijë një marrëveshje për Christian Eriksen të Tottenhamit në janar, atëherë klubi do të lejonte Vecinon të largohej.

Ndryshe, Interi pagoi 23 milionë euro te Fiorentina për shërbimet e Vecinos në verën e vitit 2017, ndërsa edhe tani synon ta shes rreth 20 milionë euro. /Telegrafi/