Juventusi fitoi me rezultat 3-1 kundër Sevillas për t’u kualifikuar në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve.

Nicolas Pareja (7.0) ishte lojtari më i mirë te andaluzianët duke qenë edhe golashënuesi i vetëm, ndërsa lojtari që u përjashtua me të kuq, Franco Vazquez, ka marrë notën më të ulët (5.2).

Leonardo Bonucci (8.0) dhe Claudio Marchisio (7.9) morën notat më të larta te Bianconerët, të shoqëruar nga Mario Mandzukic (7.6) – që të tre golashënues.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve:

Notat e lojtarëve të Sevillas

Notat e lojtarëve të Sevillas

Notat e lojtarëve të Juventusit

Notat e lojtarëve të Juventusit

/Telegrafi/