Këngëtari Labinot Tahiri ditë më parë bëri bujë të madhe me deklaratat e tij rreth anulimit të dasmave, ndonëse reagimet nuk munguan as nga artistët e tjerë.

Reklama

Telegrafi po ashtu realizoi një artikull me disa prej këngëtarëve shqiptarë, të cilët shprehën shqetësimet dhe vlerësimin e tyre rreth vendimit të Ministrisë së Shëndetësisë.

Megjithatë, në mesin e atyre që e përkrahën këngëtarin nga Ferizaj ishte edhe humoristi i njohur nga Gjakova, Sevdai Radogoshi.

Sevdai Radogoshi (Foto: Instagram)

Ai këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi të ndarë në rrjetin social, Instagram ku tregoi mbështetjen e plotë për Labin.

Afrim Muçiqi i bashkangjitet thirrjes së Labit: Nëse në Parlament mblidhen 200 persona, pse të ketë rrezik në një dasmë Afrim Muçiqi i bashkangjitet thirrjes së Labit: Nëse në Parlament mblidhen 200 persona, pse të ketë rrezik në një dasmë

“Në mbështetje të Labit 100% shokë, koleg në mbështetje të këngëtarit Labinot Tahiri i cili informoi për mos anulimin zyrtar të ahengjeve gjatë sezonës 2020 deri në një vendim zyrtar nga shteti! Me respekt”, ka shkruar ndër tjerash ai.

Reklama

View this post on Instagram

Përshëndetje! REAGIM PËR KËTO VEPRIME TË ULTA! Më vjen keq tej mase ku kështu klasifikohen bizneset të cilat duhet bllokohen kinse per rastin e pandemise! 1 Ne si këngëtarë kemi marrur kopare, dhe ato nuk mund te kthehn përarsye se i kemi hargjua dhe tani si do te shtyhet dasma e njeriut qe pret ta beje dasmen! 2 a me paguan kredine personalisht mua shteti tani që raten e kam çdo muaj 2100 € 3 si te ja bejm me bankat, ku ato nuk pyesin? 4 si kerkoni tatim me ju pagu edhe pse jam zero zero me pagesa kur nuk punojme pra në këtë sezonë! Ta merrni seriozisht këtë qështje se do të thras protesta dhe jo hajgare protesta sepse unë nuk vrapoj per protesta të partive por per jeten e qytetarëve. A e dini se afro 30.000 puntor staf mbesin pa punë sa i perket restoraneve kush ju jep para per muajt qe i humbin? Uroj që Estrada është e gatshme të reagoj dhe pronarët e restoraneve dhe të diskotekave! Fundja, unë fitoj nga ky profesion dhe ndaj parate e mia me skamnoret tash e 15 vite , neser me dhimet qytetari nëse nuk kam me i dhuru diqka. Kurfar Pandemie nuk ka as kurfar Virusi nuk ka, kjo është shperlarje e trunit të popupljve se qe 1 muaj e gjysëm jam me njerëz por hala sme vdiq kush as në shtëpi dhe as unë edhe pse pa maska e dorza para qytetarëve! Zoti e beft hajr e le ta lexojne yjet e e ESTRADES Nëse nuk dilni protesta unë nuk organizoj. Labinot Tahiri Ferizaj Kosovë e Shqipërisë.

A post shared by Labinot Tahiri FKSH✨ (@labinottahiriofficial) on May 2, 2020 at 1:22am PDT

Reklama

Në bazë të deklaratave të artistëve të tjerë të estradës shqiptare, ndalimi i dasmave nga Ministria nuk i  dëmton vetëm këngëtarët por një hallkë, ku janë të përfshirë edhe profesionet e tjera.

Sidoqoftë, në ditët në vijim presim të shohim një vendim përfundimtar marrë parasysh situatën e kohëve të fundit. /Telegrafi/