Tashmë klubet i kanë konfirmuar numrat e lojtarëve që do t’i bartin në sezonin e ri.

Edhe pse ka edhe më shumë se një javë deri në mbyllje të afatit kalimtar (2 shtator) gjërat mund të ndryshojnë.

Ajo që bie në sy është se numrat 7 këtë vit janë më të famshëm se numrat 10 që jemi mësuar t’i shohim në Itali dhe që njihen si legjendar.

Gjithçka që duhet të dini për sezonin e ri të Serie A Gjithçka që duhet të dini për sezonin e ri të Serie A

Cristiano Ronaldo, Franck Ribery dhe Mauro Icardi do ta bartin numrin 7 në fanellat e tyre.

Serie A i ka zyrtarizuar të gjithë numrat e fanellave për sezonin e ardhshëm. Më poshtë e gjeni listën e çdo ekipi. /Telegrafi/

Atalanta 

Milan

Spal

Sassuolo 

Sampdoria

Roma

Parma

Udinese

Torino 

Napoli 

Lecce

Lazio 

Juventus

Inter

Genoa

Verona 

Cagliari 

Fiorentina 

Brescia

Bologna