LAJMI I FUNDIT:

Sergio Ramos renditet si lojtari i 13-të më i mirë në histori të Real Madridit

Sergio Ramos renditet si lojtari i 13-të më i mirë në histori të Real Madridit

Janë renditur 50 lojtarët më të mirë në histori të Real Madridit dhe Sergio Ramos e gjen veten në vendin e 13-të.

Është konfirmuar të mërkurën se mbrojtësi do të largohet nga Los Blancos pas 16 viteve të shkëlqyera me klubin.


Ramos ka fituar shumë me Realin dhe ka qenë kapiten i skuadrës nga viti 2015 pas largimit të Iker Casillas.

Image Credit: PA

Por, 671 paraqitje dhe 22 trofe nuk ishin të mjaftueshme që ai të futej në top dhjetëshe nga AS.

Në këtë dhjetëshe janë ish-shokët e skuadrës si Casillas dhe Cristiano Ronaldo, por asnjëri prej tyre nuk është përpara Alfredo Di Stefanos.

Shikoni të gjithë 50 lojtarët më poshtë:

50# David Beckham

49# Jacinto Quincoces

48# Laurie Cunningham

47# José Santamaría

46# ​​Steve McMannaman

45# Vicente del Bosque

44# Goyo Benito

43# Luka Modric

42# Marcelo

41# Karim Benzema

Image Credit: PA

40# Fernandes Morientes

39# Klod Makelele

38# Angel Di Maria

37# Martin Vazquez

36# Marquitos

35# Miguel Munoz

34# José María Zárraga

33# Francisco Buyo

32# Rafael Gordillo

31# Pepe

Image Credit: PA

30# Chendo

28# Ignacio Zoco

27# Roberto Carlos

26# Rial Hektor

25# Ricardo Zamora

24# Manolo

23# Iván Zamorano

22# Santiago Bernabeu

21# Ronaldo Nazario

Image Credit: PA

20# Raymond Kopa

19# José Antonio Camacho

18# Santillana

17# Fernando Redondo

16# Predrag Mijatoviq

15# Gareth Bale

14# Juanito

13# Sergio Ramos

Image Credit: PA

12# Fernando Hierro

11# Hugo Sanchez

10# Emilio Butragueño

9# Pirri

8# Amancio Amaro

7# Iker Casillas

6# Raul

5# Zinedine Zidane

Image Credit: PA

4# Ferenc Puskas

3# Paco Gento

2# Cristiano Ronaldo

1# Alfredo Di Stefano. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

Ndërkombëtare
Hummels shpërthen keq ndaj trajnerit të Dortmundit para finales me Real Madridin

Hummels shpërthen keq ndaj trajnerit të Dortmundit para finales me Real Madridin

Liga e Kampionëve
Kyle Walker shpjegon pse futbollistët mbulojnë gojën ndërsa flasin mes vete

Kyle Walker shpjegon pse futbollistët mbulojnë gojën ndërsa flasin mes vete

Premier League
Girona kërkon të përforcohet për Ligën e Kampionëve, kërkon lojtarin e larguar nga Liverpool

Girona kërkon të përforcohet për Ligën e Kampionëve, kërkon lojtarin e larguar nga Liverpool

La Liga
Hansi Flick 'i beson' yllit 21-vjeçar të Barcelonës më shumë se Gavit

Hansi Flick 'i beson' yllit 21-vjeçar të Barcelonës më shumë se Gavit

La Liga
Flick e ndalon Barcelonën të shesë një lojtar pavarësisht ofertës 50 milionëshe

Flick e ndalon Barcelonën të shesë një lojtar pavarësisht ofertës 50 milionëshe

La Liga
Kalo në kategori