Janë renditur 50 lojtarët më të mirë në histori të Real Madridit dhe Sergio Ramos e gjen veten në vendin e 13-të.

Është konfirmuar të mërkurën se mbrojtësi do të largohet nga Los Blancos pas 16 viteve të shkëlqyera me klubin.

Reklama

Ramos ka fituar shumë me Realin dhe ka qenë kapiten i skuadrës nga viti 2015 pas largimit të Iker Casillas.

Image Credit: PA

Por, 671 paraqitje dhe 22 trofe nuk ishin të mjaftueshme që ai të futej në top dhjetëshe nga AS.

Në këtë dhjetëshe janë ish-shokët e skuadrës si Casillas dhe Cristiano Ronaldo, por asnjëri prej tyre nuk është përpara Alfredo Di Stefanos.

Reklama

Shikoni të gjithë 50 lojtarët më poshtë:

50# David Beckham

49# Jacinto Quincoces

48# Laurie Cunningham

47# José Santamaría

46# ​​Steve McMannaman

45# Vicente del Bosque

44# Goyo Benito

43# Luka Modric

42# Marcelo

41# Karim Benzema

Image Credit: PA

40# Fernandes Morientes

39# Klod Makelele

38# Angel Di Maria

37# Martin Vazquez

36# Marquitos

35# Miguel Munoz

34# José María Zárraga

33# Francisco Buyo

32# Rafael Gordillo

31# Pepe

Image Credit: PA

30# Chendo

28# Ignacio Zoco

27# Roberto Carlos

26# Rial Hektor

25# Ricardo Zamora

24# Manolo

23# Iván Zamorano

22# Santiago Bernabeu

21# Ronaldo Nazario

Image Credit: PA

20# Raymond Kopa

19# José Antonio Camacho

18# Santillana

17# Fernando Redondo

16# Predrag Mijatoviq

15# Gareth Bale

14# Juanito

13# Sergio Ramos

Image Credit: PA

12# Fernando Hierro

11# Hugo Sanchez

10# Emilio Butragueño

9# Pirri

8# Amancio Amaro

7# Iker Casillas

6# Raul

5# Zinedine Zidane

Image Credit: PA

4# Ferenc Puskas

3# Paco Gento

2# Cristiano Ronaldo

1# Alfredo Di Stefano. /Telegrafi/