LAJMI I FUNDIT:

Serena Williams bëhet sportistja femër më e postuar dhe shpërndarë në Twitter

Serena Williams bëhet sportistja femër më e postuar dhe shpërndarë në Twitter
Foto: Serena Williams/Twitter

Twitter njoftoi se Serena Williams tani ka një pretendim tjetër për madhështi, përveç vlerësimeve të saj të tenisit, pasi ajo tani është atletja femër më e postuar ndonjëherë në rrjetin social Twitter.

Gjatë garës së saj në raundin e tretë të US Open, fansat e shumtë që mbështesnin Williams vërshuan internetin duke paraprirë, gjatë dhe duke e ndjekur çdo ndeshje të saj.

Twitter Sports publikoi informacionin në një video me mbishkrimin: “Në fushë dhe në afatin kohor, Serena Williams është më e madhja e të gjitha kohërave”, shkruan DailyMail.

“Serena është atletja femër më e postuar dhe shpërndarë në Twitter ndonjëherë. Faleminderit Serena”, shkruhej në njoftim.

Është vënë re se së bashku me akordimin në TV anembanë globit, disa nga personazhet më të famshëm në botë ishin të pranishëm, por kjo nuk ishte e mjaftueshme për të nxitur Williamsin në një fitore tjetër.

Reklama

Ajo u mund në raundin e tretë të US Open të premten nga australiania Ajla Tomljanovic 7-5, 6-7, 6-1, duke ulur perden e karrierës së saj vezulluese.

Michelle Obama dhe LeBron James ishin disa nga emrat më të mëdhenj që ndanë me ndjekësit në rrjetet sociale mesazhe të përzemërta në internet pas lamtumirës të së premtes.

Coco Gauff gjithashtu iu bashkua postimeve duke publikuar një fotografi të vjetër të saj duke treguar një poster të Serenës që varej në dhomën e saj. Ashtu si shumë të rinj amerikanë të përfshirë në tenis, Gauff përmendi tenisten Williams si frymëzimin e saj për t’u bërë një tenisiste.

Edhe para humbjes së saj, Williams kishte marrë mesazhe të ngjashme jo vetëm nga atletë, por edhe nga njerëz të tjerë me ndikim të lartë.

Reklama

Pas fitores së Williams të mërkurën mbrëma, zëvendëspresidentja e ShBA-së, Kamala Harris, shkroi në Twitter: “Faleminderit Serena Williams për frymëzimin e njerëzve në mbarë botën me talentin, hirin dhe vendosmërinë tuaj brenda dhe jashtë fushës. Ne festojmë gjithçka që keni qenë, gjithçka që jeni dhe gjithçka që do të vijë”.

Chris Paul, pati një nga postimet më të mira të natës në Twitter, ndërsa ai thjesht u përpoq të shijonte momentin e fitores së bujshme të Williamsit në raundin e dytë.

“Asnjëherë nuk kam parë diçka si ajo që po bën Serena Williams! Të gjithë kudo janë duke brohoritur për të dhe duke e parë çdo moment! Unë jam një fans dhe shijoj çdo minutë!”, shkroi Paul në Twitter. /Telegrafi/

Reklama