LAJMI I FUNDIT:

Serbia nuk i lejon ekipet e Kosovës të kalojnë kufirin, iu duhet të ndryshojnë destinacion

Serbia nuk i lejon ekipet e Kosovës të kalojnë kufirin, iu duhet të ndryshojnë destinacion

Kosova do të ketë dy ekipe përfaqësuese në Kampionatin Ballkanik të volejbollit në rërë për grupmoshën U20 që do të zhvillohet në Rumani .

Reklama

Te femrat dyshen Yllka Jashari/Melirona Avdullahu e drejtuar nga trajnerja Vildane Jashari, ndërsa tek meshkujt Erion Bajrami/Albi Macula, të drejtuar nga Faton Mustafa,

Ekipet nisën rrugëtimin për në Rumani natën e mbrëmshme, pasi iu urua fat dhe suksese nga krerët e Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK).

Kontigjenti kosovar u detyrua të ndërronte itinearin e udhëtimit, pasi Serbia nuk lejoi ekipet dhe stafin teknik të kalonin kufirin, thuhet në reagimin e FVK-së.

“Dardanët” u detyruan të marrin rrugën nga Bullgaria për të arritur në destinacionin respektiv. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Serie A
Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Premier League
Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

La Liga
Nga “i pa denjë deri te GOAT”, renditen legjendat e Real Madridit dhe Barcelonës për nga ndikimi në El Clasico

Nga “i pa denjë deri te GOAT”, renditen legjendat e Real Madridit dhe Barcelonës për nga ndikimi në El Clasico

La Liga
Xavi ankohet për ‘gabimin fëmijëror’ në barazimin ndaj Mallorcas

Xavi ankohet për ‘gabimin fëmijëror’ në barazimin ndaj Mallorcas

La Liga
Situatë e pazakontë te Aston Villa: Lojtarët ankohen në fanella

Situatë e pazakontë te Aston Villa: Lojtarët ankohen në fanella

Premier League
Kalo në kategori