Real Madridi fitoi ndaj Bayernit në gjysmëfinalen e parë me rezultat 1-2, por këtë herë pa golat e Cristiano Ronaldos.

Ecuria e portugezit ku shënoi në 11-të ndeshje radhazi përfundoi.

Por, që kjo nuk ishte nata e CR7, e tregon edhe gjuajta që bëri në minutën e 46-të.

Aq keq gjuajti ylli i Los Blancos sa topi përfundoi si një rivënie anësore dhe normalisht që kjo u komentua me shaka në rrjetet sociale pastaj.

Gjithsesi, Reali është në avantazh për t’u kualifikuar në finale dhe vetëm kjo ka rëndësi për Cristianon.

Sondazh: "Kush është më i miri?", përgjigjet e nëntë lojtarëve që kanë luajtur me Ronaldon dhe Messin Sondazh: "Kush është më i miri?", përgjigjet e nëntë lojtarëve që kanë luajtur me Ronaldon dhe Messin

E themi këtë pasi nëse ai shkëlqen në vazhdim, do të ishte në pozitë të mirë për të fituar edhe një tjetër Top të Artë.

Ndeshja e kthimit në Bernabeu do të luhet me 1 maj. /Telegrafi/