LAJMI I FUNDIT:

Schalke 04 i bashkohet garës për transferimin e Rexhbeçajt

Schalke 04 i bashkohet garës për transferimin e Rexhbeçajt

Elvis Rexhbeçaj është rikthyer te Wolfsburgu pas huazimit një vjeçar tek skuadra tjetër gjermane VFL Bochum.

Në fakt për mesfushorin nga Kosova është huazimi i dytë radhazi, pasi para se të luante te Bochum ishte i huazuar te Kolni.


24-vjeçari ka zhvilluar 32 takime këtë edicion në Bundesliga dhe katër të tjera në Kupën e Gjermanisë ku bëri dy asistime dhe nuk arriti të shënoj asnjë gol.

Por e ardhmja e tij nuk pritet të jetë te Wolfsburgu klub me të cilin kosovari ka kontratë deri në verën e vitit 2023.

Schalke 04 është skuadra e radhës që është futur në garë për t’i siguruar shërbimet e Rexhbeçajt.

Sky Sports në Gjermani ka raportuar se Schalke është e interesuar për transferimin e mesfushorit, por problemi qëndron tek çmimi i lartë i tij prej katër milionë eurove.

Gjithsesi në garë për Rexhbeçajn mbeten edhe dy skuadrat tjera gjermane VFL Bochum dhe Werder Bremen. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
Xavi e tepron me fjalët që ia ka thënë gjyqtarit pas eliminimit të Barcelonës nga Liga e Kampionëve

Xavi e tepron me fjalët që ia ka thënë gjyqtarit pas eliminimit të Barcelonës nga Liga e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Reagon më në fund Akil Gjakova

Reagon më në fund Akil Gjakova

Xhudo
Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Bundesliga
Araujo, fytyra tragjike: Barcelona 1-4 PSG, notat e lojtarëve

Araujo, fytyra tragjike: Barcelona 1-4 PSG, notat e lojtarëve

Liga e Kampionëve
Pesë gola dhe dy kartonë të kuq - PSG eliminon Barcelonën nga Liga e Kampionëve

Pesë gola dhe dy kartonë të kuq - PSG eliminon Barcelonën nga Liga e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori