LAJMI I FUNDIT:

Scaloni po mendon të ndryshojë skuadrën e Argjentinës për Kupën e Botës

Scaloni po mendon të ndryshojë skuadrën e Argjentinës për Kupën e Botës

Trajneri i Argjentinës, Lionel Scaloni, ka bërë një pranim befasues që do të ketë shpuar miliona veshë në Amerikën Latine.

Reklama

Duke folur pasi Argjentina ka fituar ndaj Emirateve të Bashkuara Arabe me rezultat 5-0 në ndeshjen e tyre të fundit përgatitore përpara Kupës së Botës, Scaloni ka thënë se ai mund të ndryshojë skuadrën e tij prej 26 lojtarësh.

“Ka një shans që lista e 26 lojtarëve për Kupën e Botës të ndryshojë. Do të shohim”, ka thënë fillimisht Scaloni për Sport.

“Ka lojtarë që nuk janë 100 për qind në formë. Ne duam të jemi të kujdesshëm dhe të shohim se si ata evoluojnë”, përfundoi trajneri i Argjentinës.

Ekipet kombëtare lejohen të ndryshojnë skuadrat e tyre deri në 24 orë përpara ndeshjes së tyre të parë të turneut dhe në rastin e Argjentinës, ata fillojnë të martën kundër Arabisë Saudite në orën 11:00.

Paulo Dybala ishte një dyshim serioz për turneun, por fitoi një vend në skuadër, ndërsa dyshimet e tjera që po monitorohen pas ndeshjes janë Nicolas Gonzalez dhe Marcos Acuna.

Pavarësisht nëse Scaloni ndryshon skuadrën e tij apo jo, kjo është sigurisht një mënyrë e zgjuar për të siguruar që ata që nuk kanë një vend të garantuar në ekip. Edhe pse Scaloni i referohet vetëm lojtarëve që nuk janë gati, askush nuk do të dëshirojë të rrezikojë të lihet jashtë pasi të ketë ardhur kaq afër. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Ndërkombëtare
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ligat tjera
Xavi: Messi vendos të ardhmen e tij në javën e ardhshme, është i mirëpritur te Barcelona

Xavi: Messi vendos të ardhmen e tij në javën e ardhshme, është i mirëpritur te Barcelona

La Liga
Kalo në kategori