LAJMI I FUNDIT:

Sauditët nuk kanë mëshirë për Ronaldon – e dënojnë disa ndeshje për ‘sjellje imorale’ pas thirrjes së emrit të Messit

Sauditët nuk kanë mëshirë për Ronaldon – e dënojnë disa ndeshje për ‘sjellje imorale’ pas thirrjes së emrit të Messit

Drejtuesit e Komisionit Disiplinor dhe Etik të Federatës së Futbollit të Arabisë Saudite kanë dënuar Cristiano Ronaldon për sjellje të papërshtatshme në ndeshjen kundër Al-Shabab.

Tifozët e Al-Shabab provokuan Ronaldon nga tribuna duke bërtitur emrin e Lionel Messit.


Fillimisht Ronaldo reagoi duke i vënë dorën në vesh, sikur nuk i dëgjonte, por në një moment padyshim që e humbi durimin dhe i kapi gjenitalet.

Reagoi në mënyrë të tmerrshme pasi tifozët thirrën emrin e Messit, Ronaldo në telashe të mëdha në Arabi
Lexo po ashtu Reagoi në mënyrë të tmerrshme pasi tifozët thirrën emrin e Messit, Ronaldo në telashe të mëdha në Arabi

Komisioni Disiplinor dhe Etik i Federatës së Futbollit të Arabisë Saudite vendosi të ndëshkojë Ronaldon për shkeljen e nenit 117 të Rregullores Disiplinore.

Sipas gazetës spanjolle Marca, Ronaldo u dënua me dy ndeshje për shkak të sjelljes imorale.

Sauditët i dhanë mundësi Ronaldos të mbrohet dhe në ditët në vijim do të duhet të japë një deklaratë me shkrim për incidentin, pas së cilës do të merret vendimi përfundimtar.

Megjithatë, siç raporton Marca, portugezi me të vërtetë do të marrë një pezullim prej dy ndeshjesh dhe do të mungojë në ndeshjet e kampionatit saudit kundër Al-Hazem dhe Al-Raed. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Milani befason të gjithë me trajnerin i cili do ta zëvendësojë Piolin në stol

Milani befason të gjithë me trajnerin i cili do ta zëvendësojë Piolin në stol

Serie A
Dy gjigantë evropianë po luftojnë për shërbimet e Frenkie de Jong, Barcelona ul ndjeshëm çmimin e tij

Dy gjigantë evropianë po luftojnë për shërbimet e Frenkie de Jong, Barcelona ul ndjeshëm çmimin e tij

Liga e Kampionëve
Mbrëmje e madhe e

Mbrëmje e madhe e "Profi Box Gala": Uldedaj dhe Beljo në ring

Boks
Blerja e fundit e Kloppit tek Liverpooli po largohet nga klubi pas vetëm shtatë muajsh

Blerja e fundit e Kloppit tek Liverpooli po largohet nga klubi pas vetëm shtatë muajsh

Premier League
A e dini se për çfarë shërben gjysmërrethi në buzë të zonës së penalltisë? Këtu është rasti i vetëm në të cilin përdoret

A e dini se për çfarë shërben gjysmërrethi në buzë të zonës së penalltisë? Këtu është rasti i vetëm në të cilin përdoret

Ndërkombëtare
Real Madridi përshpejton negociatat për lojtarin i cili do ta zëvendësojë Nachon pas largimit

Real Madridi përshpejton negociatat për lojtarin i cili do ta zëvendësojë Nachon pas largimit

La Liga
Kalo në kategori