LAJMI I FUNDIT:

Sarah Mgbeike, MVP e derbit dhe javës në Superligën e Femrave

Sarah Mgbeike, MVP e derbit dhe javës në Superligën e Femrave

Derbi i xhiros së katërt në Superligën e Femrave u zhvillua ndërmjet Prishtinës dhe Bashkimit, ku fitoi skuadra prishtinase me rezultat 77:61.

Te vashat kryeqytetase u dallua Sarah Mgbeike me 21 pikë, 26 kërcime, pesë asistime, tre topa të vjedhur dhe katër bllokada, ku indeksin e ndeshjes e kishte 41. Gjithashtu kontribut të madh ka dhënë edhe kapitenia Arbnore Përquku me 14 pikë, shtatë kërcime, dhjetë asistime dhe dy topa të vjedhur.


Penza shënoi fitore të thellë ndaj Kastriotit 16:131, ku te skuadra pejane u dalluan Rael Whitsitt me 34 pikë, 17 kërcime, katër asistime dhe 13 topa të vjedhur, si dhe Jeta Zeka me 20 pikë, 12 kërcime, tre asistime dhe 8 topa të vjedhur.

Vëllaznimi shënoi fitore ndaj Trepcës 42:70, ku më e mira në parket ishte basketbollistja kuqezi, Viola Tanushi me 14 pikë, 12 kërcime dhe katër asistime.

Top 5: Sarah Mgbeike dhe Arbnore Përquku të Prishtinës, Rael Whitsitt dhe Jeta Zeka të Penzës dhe Viola Tanushi e Vëllaznimit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Premier League
Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Ligat tjera
UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Një formacion me lojtarët që pritet të kenë klub të ri në janar - nga De Gea te Osimhen

Një formacion me lojtarët që pritet të kenë klub të ri në janar - nga De Gea te Osimhen

Ndërkombëtare
Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Premier League
Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Superliga
Kalo në kategori