LAJMI I FUNDIT:

Sapo KB Trepça e eliminoi KB Prishtinën – Torcidat u futën në parket me festime të rralla

Sapo KB Trepça e eliminoi KB Prishtinën – Torcidat u futën në parket me festime të rralla

KB Trepça ka kaluar në finale të play-offit, pasi mposhti në ndeshjen e pestë KB Prishtinën me rezultat 77-74.

Reklama

Derisa pas katër xhiros ishte gjithçka e barabartë, sonte u vendos edhe finalisti i dytë.

Kryeqytetasit fituan ndeshjen e parë 82:70, kurse mitrovicasit fituan sfidën e dytë 77:68. Në takimin e fundit prishtinasit triumfuan 87:71.

Trepça eliminon Prishtinën dhe kalon në finale të Play-offit, aty ku do përballet me Pejën
Lexo po ashtu Trepça eliminon Prishtinën dhe kalon në finale të Play-offit, aty ku do përballet me Pejën

Trepça u rikthye fuqishëm në serinë e katërt, duke mposhtur bardhëekaltrit me rezultat 82-77.

Por, në duelin e pestë, mitrovicasit ishin më të fortë dhe e dëshiruan më shumë se kryeqytetasit fitore dhe kaluan në finale me rezultat 77-74.

Me të përfunduar ndeshja, në parket shpërthyen tifozët e klubit mitrovicas, Torcidat, që dhuruan një festë të mahnitshme me fishkezjarre.

“MITRO MADNESS – delirium. Fitore në parket e tribinë. Mitrovicalit jonë ligj”, është përshkrimi i tyre në videon e publikuar.

Në finale, Trepça do të përballet me Pejën, për të zgjidhur dilemën se kujt i takon epiteti i më të mirit për këtë edicion. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Ndërkombëtare
Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Liga e Kampionëve
Kombëtaret tjera më mirë mos të marrin pjesë - SHBA me një ekip brutal do të konkurrojë në Lojërat Olimpike në Paris

Kombëtaret tjera më mirë mos të marrin pjesë - SHBA me një ekip brutal do të konkurrojë në Lojërat Olimpike në Paris

NBA
Real Madrid i përgjigjet akuzave për ryshfet

Real Madrid i përgjigjet akuzave për ryshfet

La Liga
Kalo në kategori