Alexis Sanchez thuhet se ka rënë dakord me kushtet personale me Interin dhe agjenti i tij është në bisedime me Manchester Unitedit për të gjetur një zgjidhje.

Reprezentuesi i Kilit thuhet se është entuziastë për transferimin te Interi, i cili do ta shohë atë më në fund të punojë me Antonio Conten pas disa thirrjeve ndër vite, dhe të marrë pjesë në Ligën e Kampionëve.

Eksperti i transferimeve, Gianluca Di Marzio insiston që Sanchez ka rënë dakord me kushtet personale me Interin, duke marrë një ulje të konsiderueshme të pagës për të ndihmuar lëvizjen të materializohet.

Interi synon njërin mes Sanchezit ose Llorentes Interi synon njërin mes Sanchezit ose Llorentes

Tani agjenti i tij Fernando Felicevich do të fluturojë drejt Anglisë për negociata me Manchester Unitedin.

Një marrëveshje huazimi me mundësi blerje në fund të sezonit, ka shumë të ngjarë të arrihet me një klauzolë që e bën atë të detyrueshme pas një numri të caktuar paraqitjesh, do të ishte e përshtatshme për të gjitha palët.

Ai gjithashtu do ta lejojë atë të ribashkohet me shokun e tij të mirë Romelu Lukaku, i cili u transferua para disa ditësh nga Unitedi.

Ky do të ishte një rikthim në Serie A për 30-vjeçarin kilian, i cili luajt me Udinesen nga 2007 deri më 11, përpara se të transferohej në Barcelona, ​​Arsenal dhe përfundimisht te Djajtë e Kuq.

Nerazzurrët zgjodhën Sanchezin pasi dështuan në transferimin e Edin Dzekos nga Roma, pasi boshnjaku vendosi të vazhdojë kontratën. /Telegrafi/